Skip to content

Usługi

Filtry

Wyczyść wszystko

In vitro

Skuteczny zabieg zapłodnienia metodą in vitro po raz pierwszy przeprowadzono w 1977 r. u Pacjentki leczącej się z powodu niedrożnych jajowodów. Z biegiem lat i udoskonalaniem metody rozszerzyła się lista wskazań kwalifikujących Pacjentów do zabiegu, jednocześnie zminimalizowano częstotliwość występowania powikłań i działań niepożądanych.

Inseminacja

Inseminacja domaciczna (IUI, ang. Intrauterine Insemination) jest prostym zabiegiem polegającym na podaniu odpowiednio przygotowanego nasienia bezpośrednio do jamy macicy w okresie okołoowulacyjnym. Zabieg ma na celu skrócenie dystansu między nasieniem o poprawionych preparatyką parametrach a komórką jajową i w ten sposób ułatwienie zapłodnienia.

Oncofertility – zabezpieczenie płodności

Współczesna medycyna rozrodu pozwala na zachowanie płodności u osób, które na skutek choroby lub sposobu jej leczenia mogą spodziewać się znacznego ograniczenia płodności lub wręcz bezpłodności.

Bank nasienia

Klinika nOvum korzysta głównie z zasobów własnego banku nasienia. Wszyscy dawcy przechodzą badania potwierdzające ogólny dobry stan zdrowia, mają wykluczone nosicielstwo chorób genetycznych i wirusowych, a nasienie jest przebadane pod kątem jakości (włączając w to test mrożenia).

Zrzeczenia gamet i zarodków

Zakończenie leczenia, to moment na podjęcie decyzji, dotyczących materiału biologicznego przechowywanego w Banku Komórek Rozrodczych i Zarodków nOvum.

Test HBA – badanie nasienia

Badanie nasienia z wykorzystaniem testu HBA (ang. Hyaluronian Binding Assay – test wiązania z hialuronianem, czyli kwasem hialuronowym) może ułatwić ocenę dojrzałości i zdolności plemników do zapłodnienia komórki jajowej.

FSH – badanie stężenia hormonu folikulotropowego

FSH to hormon tropowy, który produkowany przez przedni płat przysadki mózgowej. Bierze on udział w dojrzewaniu pęcherzyków jajnikowych oraz syntezie estrogenów i progesteronów – ma więc wpływ na przebieg cyklu miesiączkowego i wystąpienie owulacji.

Prolaktyna

Prolaktyna jest hormonem peptydowym, wytwarzanym głównie przez przysadkę mózgową. Jej główną rolą jest stymulacja wzrostu gruczołów sutkowych w ciąży oraz stymulacja produkcji mleka – laktacji.

Progesteron

Progesteron to żeński, steroidowy hormon płciowy. Pełni bardzo istotną rolę w cyklu miesiączkowym, ciąży oraz embriogenezie.

Testosteron całkowity

Testosteron to męski, steroidowy hormon płciowy, wytwarzany głównie przez komórki śródmiąższowe Leydig’a w jądrach (patrz: testosteron całkowity). Znacząca większość tego hormonu związana jest z albuminami, które pełnią dla niego rolę transportową.

Testosteron wolny

Testosteron to męski, steroidowy hormon płciowy, wytwarzany głównie przez komórki śródmiąższowe Leydig’a w jądrach. Jego wytwarzanie stymulowane jest przez LH. Hormon ten ma istotne znaczenie już w życiu płodowym, kiedy to bierze udział w wykształceniu się płci.

TSH – badanie stężenia hormonu tyreotropowego

TSH jest hormonem wytwarzanym przez przysadkę mózgową. Bezpośrednio wpływa na tarczycę, stymulując produkcję T3 (trijodotyroniny) i T4 (tyroksyny). TSH to podstawowy hormon, którego oznaczenie pozwala wstępnie ocenić stan tarczycy oraz monitorować leczenie jej chorób.