Jednym z najważniejszych oczekiwań par leczących się z powodu niepłodności jest pewność jednoznacznej identyfikacji komórek i zarodków, które powierzają laboratorium in vitro oraz bankowi komórek rozrodczych i zarodków. Od momentu pobrania komórek jajowych kobiety i plemników mężczyzny kontrolę i opiekę nad nimi sprawują embriolodzy. Jest to ogromna odpowiedzialność, wymagająca najsprawniej działających systemów kontroli jakości oraz identyfikacji materiału na każdym etapie prac laboratoryjnych. Dotyczy to zarówno pobranych komórek przed zapłodnieniem, jak i identyfikacji zarodków na każdym etapie hodowli w laboratorium IVF, podczas transferu, przygotowania do kriokonserwacji, przechowywania i kriotransferów. W nOvum od lat pracujemy zgodnie z autorskim systemem wielokrotnej kontroli, lecz jednocześnie śledzimy rozwój światowych technologii w tym zakresie.
W 2015 r. podjęliśmy strategiczną decyzję o wprowadzeniu elektronicznego i niezależnego systemu kontroli pracy na każdym etapie działań laboratorium IVF. Jest to znaczące przedsięwzięcie zarówno organizacyjne, jak i finansowe, które podjęliśmy mając na uwadze bezpieczeństwo prowadzonych w nOvum procedur, komfort pacjentów powierzających nam swój materiał biologiczny oraz komfort pracy embriologów, którzy w większym stopniu mogą koncentrować się na pracy medycznej.
Wprowadzony przez nas system to RI Witness, działający w najlepszych światowych laboratoriach in vitro w 22 krajach wykorzystany został do nadzoru ponad 500 000 cykli in vitro.
Jak działa system RI Witness?
Jakie korzyści dla pacjentów wynikają z wprowadzenia w nOvum systemu RI Witness?
Zapraszamy do obejrzenia filmu informującego o zasadach funkcjonowania systemu RI Witness: