12 stycznia zapraszamy na warsztaty: „Nasze relacje intymne. Dlaczego już nie jest tak, jak było? Jak zadbać o seks i bliskość?”

Udostępnij:

12 stycznia 2019 r. o godz. 10.00, zapraszamy do nOvum wszystkie pary będące w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności. Warsztat jest odpowiedzią na potrzeby par będących w trakcie starań o dziecko i kierowany do osób, które chciałyby wiedzieć więcej o tym, jak w tym pełnym zadań i badań czasie zadbać o seksualny wymiar relacji. Obszar dotychczasowej bliskości, intymności i wyłączności zostaje poddany wymaganiom i próbom. Dlatego też warto sięgnąć po wiedzę, która wspiera radzenie sobie z tym aspektem życia w związku.

W trakcie leczenia niepłodności relacja mierzy się z wyzwaniami medycznymi, które wpływają na jakość życia seksualnego Par. To, co do tej pory przeżywane było jako bliskość zarezerwowana tylko dla Partnerów, zostaje podporządkowana zaleceniom lekarskim i w pewnym stopniu zaczyna należeć do planu leczenia. Poczucie „seksu na godziny”, wewnętrznej presji „sukcesu”, rozczarowania kolejną pojawiającą się miesiączką, często nienajlepsze samopoczucie psychiczne mogą powodować, że w sypialni przestajemy czuć dotychczasową bliskość i energię.
Więziotwórcza dotychczas sfera relacji redukuje się do zadaniowych czynności, a Para ludzi jest nią coraz bardziej rozczarowana. To wszystko sprawia, że pojawiają się żal, tęsknota, napięcia i konflikty, a nawet dystans czy izolacja w trudnym okresie, kiedy obie strony powinny doświadczać ciepłej bliskości, akceptacji i wsparcia najbliższej osoby. Takie doświadczenia ma wiele Par leczących się z powodu niepłodności.
Redukcja seksu do zadania, a mierzenie jego jakości skutecznością leczenia to pułapka, w którą często wpadają Pary starające się o dziecko, myśląc, że jest to konieczne w drodze do rodzicielstwa. Warto dowiedzieć się, jak z niej wyjść i pracować nad tym, aby na nowo cieszyć się seksem.
Warsztat oparty będzie o następujące zagadnienia:

  • Jak w trakcie leczenia zachować dla relacji to, co jest najintymniejsze i cieszyć się seksem?
  • Jak rozmawiać o “tych sprawach”, aby nie podważać poczucia wartości u Partnera / Partnerki?
  • Jak w trakcie leczenia niepłodności pomóc rozwijać się relacji i budować autentyczną bliskość, pomimo napięć i konfliktów?

Prosimy o zapisy telefoniczne 22.566 80 00 lub mailowe: rejestracja@novum.com.pl
Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc (grupa do 16 osób). Warsztaty są finansowane przez Klinikę nOvum i odbywają się w Klinice nOvum, ul. Bociania 13, przewidywany czas zakończenia spotkania: godzina 15-ta.
Zapraszamy!