14 maja zapraszamy na warsztaty: Jak zadbać o relacje Partnerskie i społeczne w trakcie leczenia niepłodności

Udostępnij:

Przychodnia Lekarska nOvum i dr n. med. Joanna Kot – psychoterapeuta zapraszają na warsztaty:
Jak zadbać o relacje partnerskie i społeczne w trakcie leczenia niepłodności.
14 maja o godz. 10.00, zapraszamy do nOvum pary będące w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności, które chciałyby dowiedzieć się więcej o tym, jak w tym szczególnym dla relacji czasie zadbać o jej jakość. To spotkanie jest dla par, które chciałyby poznać emocjonalne potrzeby partnera lub partnerki związane z leczeniem, dowiedzieć się, jak realizując plan leczenia, zadbać o intymny obszar relacji oraz jak radzić sobie ze stereotypami społecznymi dotyczącymi niepłodności.

Leczenie niepłodności nie jest podobne do leczenia innych chorób z uwagi na to, że dotyka bardzo intymnych aspektów relacji dwojga ludzi, ale również ze względu na schemat i czas leczenia. Wymaga realizowania określonego programu i podporządkowania mu różnych płaszczyzn życia łącznie z seksualną. Stanowi to wyzwanie dla relacji między Partnerami i jakości kontaktu miedzy nimi.
Doświadczanie niepłodności może wpływać na postrzeganie siebie w relacjach społecznych mężczyzny i kobiety, a także postrzeganie własnej osoby i poczucie sensu relacji. Dotyka męskości i kobiecości, które mogą wymagać zdefiniowania na nowo, tak aby relacja mogła dalej się rozwijać i dawać parze wzajemne wsparcie w trakcie starań o dziecko.
Warsztat oparty będzie o następujące zagadnienia:

  • Różnice w przeżywaniu niepłodności u kobiet i mężczyzn. Emocjonalne potrzeby wynikające z odmiennego przeżywania.
  • Trudności w seksualnym funkcjonowaniu Pary. Jak realizując plan leczenia zachować to,
    co jest najintymniejsze między Partnerami.
  • Jak pomóc rozwijać się relacji, pomimo trudności, które przeżywa.
  • Społeczne znaczenie niepłodności. Jak poradzić sobie ze stereotypową pułapką postrzegania bezdzietnych Par.

Serdecznie zapraszamy Pacjentów nOvum jak i osoby leczące się w innych ośrodkach!
Prosimy o zapisy telefoniczne 22.566 80 00 lub mailowe: rejestracja@novum.com.pl Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc (grupa do 16 osób). Warsztaty są finansowane przez Klinikę nOvum i odbywają się w Klinice nOvum, ul. Bociania 13, przewidywany czas zakończenia spotkania: godzina 15-ta.