16 lutego zapraszamy na warsztaty: „Cała nadzieja w kryzysie! Jak w trakcie starań o dziecko przekształcić trudności w sprzymierzeńców”

Udostępnij:

16 lutego 2019 r. o godz. 10.00, zapraszamy do nOvum wszystkie pary będące w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności, które chciałyby wiedzieć więcej o tym, jak podczas kryzysu emocjonalnego, który może pojawić się w trakcie starań o dziecko uporządkować swoje bolesne przeżycia, nadać im sens. Warsztat będzie przestrzenią do zajęcia się tym, co jest w nas trudne i czego zazwyczaj unikamy, po to, aby odzyskać energię, poczuć siłę wynikającą z przełamania impasu i wykorzystać ją do dalszych starań.

Jeśli wydaje Ci się, że gorzej być nie może, bo innym rodzicielstwo przyszło łatwo, a tymczasem Twoja kolejna próba nie powiodła się i brakuje Ci już sił – możesz doświadczać kryzysu. Wbrew Twojej woli rozpada się plan, który masz i świat, który znasz. Czujesz, że ważne sprawy, które Ciebie dotyczą odbywają się poza Twoją kontrolą. Tracisz wiarę w szczęśliwe zakończenie – nadal chcesz wierzyć w powodzenie, lecz ogarnia Cię zwątpienie, niechęć, smutek. Nie wiesz, co wydarzy się dalej i jak potoczą się Wasze starania. Tracisz siły. Czy to brzmi znajomo?
Kryzysy to trudne i przełomowe momenty w życiu, których można spodziewać się w trakcie diagnostyki
i leczenia niepłodności. Droga trudnych starań o dziecko, wymaga wielu wewnętrznych procesów i zmian, aby płynnie dostosowywać się do kolejnych wyzwań. Zanim to się uda, przez moment pewnie każdy z nas doświadczy poczucia zagubienia, bezsilności, frustracji a często i cierpienia.
Kryzys, to miejsce, które jest trudne do świadomego przeżycia. Jednocześnie jeśli podejmiemy próbę zmierzenia się z faktami, to możemy przekształcić kryzys w osobistą moc i źródło życiowej siły!
Kryzys nie jest stanem, w którym warto pozostawać w samotności. Lepiej w gronie innych, którzy mają podobne doświadczenia, wejść w środek chaosu, przyglądać się temu, co się przydarza i oswoić to, co nas przeraża. Ta droga, która prowadzi ku spokojowi i rozluźnieniu, powoduje, że wielu z nas odnajduje sens swoich doświadczeń, a zamiast cierpienia pojawi się zrozumienie. Wróci chęć i siła do dalszych starań.
Nasz warsztat oparty będzie o następujące zagadnienia:

  • Jak uporządkować swój osobisty kryzys w trakcie leczenia i nadać mu pozytywną wartość?
  • Jak radzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z leczeniem niepłodności?
  • Jak przekształcać to, co trudne w osobistą moc i siłę do działania?

Bezpośrednio po warsztatach psychologicznych, dla zainteresowanych uczestników zaplanowaliśmy spotkanie z dr Jolantą Czarkwiani, lekarzem praktykującym akupunkturę w nOvum. Więcej na temat akupunktury w nOvum

Prosimy o zapisy telefoniczne 22.566 80 00 lub mailowe: rejestracja@novum.com.pl
Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc (grupa do 16 osób). Warsztaty są finansowane przez Klinikę nOvum i odbywają się w Klinice nOvum, ul. Bociania 13, przewidywany czas zakończenia warsztatów psychologicznych: godzina 15-ta.
Zapraszamy!