22 lipca zapraszamy na warsztaty: „Trudne początki. Od diagnozy do działania”

Udostępnij:

Przychodnia Lekarska nOvum i dr n. med. Joanna Kot – psychoterapeuta zapraszają na warsztaty: „Trudne początki. Od diagnozy do działania.”

22 lipca o godz. 10.00, zapraszamy do nOvum wszystkie osoby będące w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności, które mierzą się z trudną diagnozą niepłodności i potrzebują wsparcia, aby uporządkować emocje na początkowym etapie leczenia i odzyskać energię potrzebną do dalszego działania.

Diagnoza „niepłodność” w trakcie starań o potomstwo jest szokiem dla każdej Pary. Przez jakiś czas wiąże się z niedowierzaniem, nieakceptacją i zaprzeczaniem, z których może wynikać przekonanie, że „jednak nas, tak naprawdę to nie dotyczy”. Nadzieja nie opuszcza, ale walczy z silnymi emocjami, które konfrontują z dotkliwym pytaniem „dlaczego my?” i poczuciem straty – pewnych możliwości, zakładanej wizji przyszłości i obrazu siebie. Odtąd życie wygląda inaczej, a uwaga koncentruje się wokół dostępnych działań i wyborów, z którymi mierzy się każda niepłodna Para. Im lepiej poradzimy sobie z początkowym etapem i nadamy właściwe znaczenie nowym emocjom, tym więcej energii uwolnimy do zaplanowania dalszej drogi i podjęcia realnych działań w kierunku rodzicielstwa.
Zapraszamy osoby i Pary, które:

  • Są w trudnym dla siebie momencie leczenia, chciałyby nazwać i uporządkować swoje dotychczasowe doświadczenia związane ze staraniami o dziecko.
  • Chcą uporać się z negatywnymi reakcjami na diagnozę.
  • Potrzebują emocjonalnego oraz informacyjnego wsparcia grupy i psychoterapeuty.
  • Są na etapie, kiedy przed podjęciem realnego działania szukają wewnętrznego wzmocnienia lecz nie wiedzą, jak to osiągnąć.
  • Chciałyby poczuć wspólnotę grupy, w której można otwarcie powiedzieć o swoich trudnościach w dążeniu do rodzicielstwa, otrzymać, ale i podzielić się głębokim zrozumieniem.

Prosimy o zapisy telefoniczne 22.566 80 00 lub mailowe: rejestracja@novum.com.pl
Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc (grupa do 16 osób). Warsztaty są finansowane przez Klinikę nOvum i odbywają się w Klinice nOvum, ul. Bociania 13, przewidywany czas zakończenia spotkania:
godzina 15-ta.