9 marca zapraszamy na warsztaty: „Kobiety, które dzielą się siłą, są najsilniejsze na świecie! Jak kobiety mogą wspierać się w niepłodności”

Udostępnij:

9 marca o godz. 10.00, zapraszamy do nOvum na ważny warsztat kobiecy z okazji Dnia Kobiet! Zapraszamy Was – kobiety doświadczające niepłodności – do przyjścia z mamą, siostrą, przyjaciółką, czy inną kobietą z którą łączy Was ważna relacja. Jeśli masz poczucie przymusu mówienia “tylko o jednym” lub mówisz niewiele, mimo iż bardzo tego potrzebujesz, ale obawiasz się, że obciążysz tym drugą stronę… Jeśli nie wiesz jak wesprzeć kobietę leczącą się z powodu niepłodności lub czujesz, że w Waszych relacjach wszystko poza niepłodnością przestało być ważne… Ten warsztat jest dla Was!

Kobiece relacje potrafią być niezwykle wartościowe i wspierające, ale jednocześnie bywają trudne przez to, co pozostaje niedopowiedziane, niezrozumiane, przez trudne emocje. W trakcie starań o dziecko kobiety, czują potrzebę dzielenia z kimś trudnych dla nich przeżyć i uczuć, poszukiwania bezpiecznego wsparcia. Często nie znajdując u Partnerów oczekiwanej “rozmownej” postawy, kierują się w stronę innych kobiet, instynktownie czując, że znajdą tam zrozumienie, którego tak bardzo potrzebują. Jednocześnie bywa, że krytykują się za mówienie “tylko o tym” lub też usilnie powstrzymują naturalną tendencję do otwartości w obawie, że za bardzo obciążą swoimi problemami drugą stronę. Zaś kobiety przyjmujące rolę słuchacza, często nie wiedzą jak odnieść się do powierzonych przeżyć i emocji, jak rozmawiać o niepłodności. Zdarza się, że obie kobiety czują niedosyt dzielenia się swoimi sprawami, tęsknią za dawną relacją. Zaczyna się trudny okres, który może  zakończyć się rozżaleniem, oddaleniem, rozluźnieniem bliskości. Żeby bliskość dwóch kobiet bezpiecznie przetrwała – a przecież potrzebujecie siebie nawzajem! – trzeba wzajemnej otwartości i nauczenia się nowego bycia ze sobą.
Dlatego w czasie tego wyjątkowego warsztatu stworzymy przestrzeń, w której będą mogły wybrzmieć niewypowiedziane słowa i popłynąć skrywane uczucia, abyśmy następnie swobodnie i w szczerości mogły szukać sposobów na rozmawianie o niepłodności i trudnościach, które ze sobą niesie. Zastanowimy się, jak będąc w trakcie trudnych starań o dziecko, wnosić temat niepłodności i swoich potrzeb tak, aby “nie mówić tylko o tym” i jak, będąc odbiorczynią tych komunikatów wspierać przyszłą mamę, uznając jej położenie i uczucia, ale też dbając o swoją przestrzeń.
Prosimy o zapisy telefoniczne 22.566 80 00 lub mailowe: rejestracja@novum.com.pl
Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc (grupa do 16 osób). Warsztaty są finansowane przez Klinikę nOvum i odbywają się w Klinice nOvum, ul. Bociania 13, przewidywany czas zakończenia warsztatów psychologicznych: godzina 15-ta.
Zapraszamy!