BEZPŁATNE WARSZTATY – Co z naszą relacją? O bliskości, wspólnych dążeniach i seksie w trakcie leczenia niepłodności.

Udostępnij:

Już 25 marca (sobota) o godz. 9:00 zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla Par: Co z naszą relacją? O bliskości, wspólnych dążeniach i seksie w trakcie leczenia niepłodności, które odbędą się w formule stacjonarnej, w nOvum.

Warsztaty poprowadzą dwie niesamowite Kobiety, które swoimi działaniami chcą wspierać Pary w trakcie leczenia niepłodności:

  • Dr n. med. Joanna Kot – psychoterapeuta, psycholog, psychoonkolog, związana z nOvum od 2016 r.
  • Dr n. med. Monika Łukasiewicz – seksuolog, specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, androlog kliniczny PTA, związana z nOvum od 2016 r.

Dla kogo jest to spotkanie?

Na warsztaty zapraszamy Pary będące w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności, które chciałyby wiedzieć więcej o tym, jak w tym wymagającym dla relacji czasie zadbać o jej jakość.

W trakcie leczenia niepłodności relacja partnerska mierzy się z wyzwaniami, które dotyczą jej jakości. Mogą pojawić się różnice w przeżywaniu niepłodności, napięcia i konflikty, a nawet dystans czy izolacja. Partnerzy niepokoją się, że dzieje się między nimi coś, co oddala ich od siebie. Jest to jeden z naturalnych procesów radzenia sobie z niepłodnością prowadzący zazwyczaj do głębszego zrozumienia, nowego rodzaju bliskości i zespolenia relacji na nowym poziomie.

Z uwagi na to, że leczenie niepłodności dotyka bardzo intymnych aspektów relacji dwojga ludzi i wymaga podporządkowania mu różnych płaszczyzn życia, łącznie z seksualną, tu również mogą pojawić się wyzwania – tzw. „seks na czas”, wewnętrzna presja „sukcesu” i poczucie zredukowania tej więziotwórczej sfery relacji do zadaniowej czynności. Redukcja seksu do zadania to pułapka, w którą często wpadają Pary starające się o dziecko. Warto dowiedzieć się, jak z niej wyjść, aby na nowo cieszyć się bliskością.  

Podczas warsztatów omówione zostaną tematy, m.in.:

  • Różnice w przeżywaniu niepłodności u kobiet i mężczyzn i wyzwania dla relacji, które z tego wynikają.
  • Jak w trudnościach pomóc rozwijać się relacji i budować autentyczną bliskość, pomimo różnic i konfliktów.
  • Jak realizując plan leczenia zachować to, co jest najintymniejsze między partnerami i cieszyć się bliskością seksualną.  


Jeśli mimo wyzwań związanych z leczeniem, chcielibyście Państwo być wrażliwi na emocjonalne potrzeby partnera lub partnerki, zjednoczyć się we wspólnym dążeniu do rodzicielstwa i dowiedzieć się, jak realizując plan leczenia, zadbać o związek to te warsztaty są dla Państwa – zachęcamy do zapisów!

 Zapisy odbywają się poprzez formularz

Warsztaty są bezpłatne i odbędą się w godzinach 9:00-12:00 w Klinice nOvum, ul. Bociania 13, Warszawa. 

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.