Bezpłatne Warsztaty online dla Kobiet – Jak radzić sobie z kryzysem, który towarzyszy staraniom o dziecko?

Udostępnij:

Kryzysy to trudne i przełomowe momenty w życiu, których można spodziewać się w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności.
Droga trudnych starań o dziecko wymaga wielu wewnętrznych procesów i zmian, aby płynnie dostosowywać się do kolejnych wyzwań. Zanim to się uda, przez moment wiele Kobiet doświadczy poczucia zagubienia, bezsilności, frustracji a często i cierpienia.
Kryzys, to stan, który jest trudny do świadomego przeżycia. Jednocześnie, jeśli podejmiemy próbę zmierzenia się z faktami, to możemy przekształcić kryzys w osobistą moc i źródło życiowej siły!

Już 27 kwietnia (czwartek) w godz. 18:00-21:00 odbędą się bezpłatne Warsztaty online dla Kobiet – Jak radzić sobie z kryzysem, który towarzyszy staraniom o dziecko.
Warsztaty poprowadzi dr n. med. Joanna Kot – psychoterapeutka, psycholog, psychoonkolog, związana z nOvum od 2016 r.
Kryzys nie jest stanem, w którym warto pozostawać w samotności. Lepiej w gronie innych, którzy mają podobne doświadczenia, wejść w środek chaosu, przyglądać się temu, co się dzieje i oswoić to, co przeraża. Droga prowadząca ku spokojowi i rozluźnieniu, powoduje, że wiele osób odnajduje sens swoich doświadczeń, a zamiast cierpienia pojawia się zrozumienie. Wraca chęć i siła do dalszych starań.

Podczas warsztatów z dr n. med. Joanną Kot, Kobiety dowiedzą się, m.in.:

  • Jak uporządkować swój osobisty kryzys w trakcie leczenia i nadać mu pozytywną wartość? 
  • Jak radzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z leczeniem niepłodności?
  • Jak przekształcać to, co trudne w osobistą moc i siłę do działania?

Ciągłe przeświadczenie, że gorzej być nie może, bo innym kobietom macierzyństwo przyszło łatwo, a tymczasem kolejna próba nie powiodła się i brakuje już sił – może świadczyć o nadchodzącym kryzysie.

Jeśli poczucie, że wbrew woli rozpada się tak dobrze ułożony plan, że najważniejsza sprawa, jaką jest upragniona ciąża, odbywa się poza kontrolą brzmi znajomo a temu wszystkiemu towarzyszy utrata wiary w szczęśliwe zakończenie – chęć wiary w powodzenie starań jest ogromna, lecz wszechogarniąjące są zwątpienie, niechęć i smutek, to warto pochylić się nad nadchodzącym stanem.

Wiele Kobiet, nie wiedząc, co będzie dalej i jak potoczą się ich starania, czuje się mniej wartościowa i kobieca, uważa, że z ich ciałem jest coś nie tak, że bez dziecka nigdy nie będą do końca spełnione – to właśnie dla Kobiet borykających się z takimi odczuciami i myślami przygotowane zostały te warsztaty.

Dlatego jeśli choć połowa z tych odczuć i myśli towarzyszy Pani w staraniach o dziecko to zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu – zapisy na warsztaty odbywają się poprzez Formularz zgłoszeniowy.