Bezpłatne warsztaty psychologiczne online dla Par – Dawstwo i biorstwo – czy ta droga do rodzicielstwa jest dla nas?

Udostępnij:

Zapraszamy na warsztaty dla Par zmagających się z niepłodnością – start już 16 listopada o godzinie 18:00!
Spotkanie online poprowadzi dr n. med. Joanna Kot – psychoterapeuta, psycholog, psychoonkolog, związana z nOvum od 2016 r.

Już 16 listopada w godz. 18:00-21:00 zapraszamy wszystkie Pary będące w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności, które rozważają decyzję o skorzystaniu z dawstwa komórek rozrodczych lub zarodków innych Par.
Dochodzenie do takich decyzji jest kilkuetapowym procesem niepozbawionym pytań, wątpliwości i rozterek, dlatego chcemy wesprzeć Was wiedzą i narzędziami psychologicznymi, tak aby efekt przemyśleń był spójny z Waszym wewnętrznym światem i kierunkiem Waszej relacji. 
Decyzja o skorzystaniu z dawstwa rzadko jest pierwszym wyborem Pary starającej się o dziecko. Zazwyczaj jest to kolejna opcja do rozważenia po nieudanych dotąd próbach, po części utraconych nadziejach i wielu rozmowach z lekarzem, ale przede wszystkim między sobą.
Z reguły droga prowadząca do wspólnej decyzji na “tak” lub na “nie” jest trudna, emocjonalna i wymagająca pracy nad sobą. Wiele pytań o przyszłość, na które nie da się odpowiedzieć, rozterki etyczne czy niezgodność stanowisk między partnerami to tylko niektóre z trudności, z którymi przychodzi się na niej mierzyć. Są one jednocześnie sygnałem dojrzałej postawy do rodzicielstwa. Wymagają dużych nakładów energii, pochłaniają myśli i emocje. Zazwyczaj też w procesie dochodzenia do najlepszych rozwiązań Para pozostaje sama, mając bardzo ograniczoną liczbę osób, z którymi może o tym rozmawiać lub nie mając nikogo takiego w swoim otoczeniu.  
Dlatego warsztat ten stanowić będzie wsparcie – w postaci wiedzy i narzędzi psychologicznych, a przede wszystkim bezpiecznej przestrzeni, w której otwarcie będzie można wypowiedzieć wątpliwości, zająć stanowisko czy zadać pytania. Przyniesie głęboki oddech i zdystansowane spojrzenie. Doda energii do dalszych działań.
Warsztat będzie miał charakter psychoedukacyjny:

  • zdobędziecie wiedzę o psychologicznych aspektach dawstwa/biorstwa,
  • dowiecie się, gdzie szukać rzetelnych informacji na ten temat,
  • nauczycie się pracować z rozterkami i wątpliwościami, które tworzą się wokół tego tematu,
  • sprawdzicie, czy ta droga do rodzicielstwa jest dla Was,
  • znajdziecie się w okolicznościach, w których otwarcie będzie można zadać pytania, o których trudno lub w ogóle nie rozmawia się z innymi.

Zapisy na warsztaty odbywają się za pośrednictwem Formularza zgłoszeniowego.

Spotkanie odbędzie się w bezpłatnej aplikacji Teams, w której założenie konta nie jest konieczne. Każda z zapisanych Uczestniczek otrzyma link do spotkania.