Co z naszą relacją? O czym nie możemy zapomnieć w czasie Świąt…

Udostępnij:

Przychodnia Lekarska nOvum i dr n. med. Joanna Kot – psychoterapeuta zapraszają na warsztaty: „Co z naszą relacją? O czym nie możemy zapomnieć w czasie Świąt…”.
7 grudnia 2019 r. o godz. 10.00, zapraszamy do nOvum wszystkie pary będące w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności, które chciałyby wiedzieć więcej o tym, jak w wymagającym dla relacji czasie zadbać o jej jakość. Święta, spotkania rodzinne i przyjacielskie to trudny czas dla par doświadczających niepłodności. Nasz warsztat jest dla wszystkich, którzy chcieliby zadbać o własne i partnerskie emocje, tak, żeby pomimo trudnych doświadczeń nie stracić niczego ze świątecznej bliskości i radości.

W trakcie leczenia niepłodności relacja partnerska mierzy się z wyzwaniami, które dotyczą jej jakości. Mogą pojawić się różnice w przeżywaniu niepłodności, napięcia i konflikty, a nawet dystans czy izolacja. Partnerzy niepokoją się, że dzieje się między nimi coś, co oddala ich od siebie. Dodatkowym obciążeniem często bywa konieczność bycia z tematem niepłodności w kręgach bliskich osób i w kontekście społecznym. Zbliżające się Święta dla Par starających się o dziecko są zazwyczaj stresującym czasem, który rodzi wiele napięcia. Obawy co do świątecznych reakcji ze strony rodziny mogą zawczasu wprowadzać niepokój i wywoływać konflikty między Partnerami. Dlatego skupimy się na tym, aby zadbać o przestrzeń relacji, znaleźć w niej siłę i zasoby do mierzenia się z niekomfortowymi reakcjami innych i otworzyć się na radość świętowania, która dostępna jest dla wszystkich!
Warsztat oparty będzie o następujące zagadnienia

  • Różnice w przeżywaniu niepłodności u kobiet i mężczyzn i wyzwania dla relacji, które z tego wynikają.
  • Jak spokojnie i bez lęku stawiać granice i radzić sobie z trudnymi komentarzami w relacjach rodzinnych i w grupach społecznych.
  • W jaki sposób pracować z „krytykiem wewnętrznym”, aby nie czuć się „gorszą/ym” z powodu niepłodności i odzyskać dostęp do osobistej mocy.
  • W jaki sposób być w relacji z bliskimi i przyjaciółmi w trudnych sytuacjach (np. szczęśliwej ciąży przyjaciółki), aby zadbać o siebie i swoje uczucia, a jednocześnie o ważną relację.

Prosimy o zapisy telefoniczne 22.566 80 00 lub mailowe: rejestracja@novum.com.pl
Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc (grupa do 16 osób). Warsztaty są finansowane przez Klinikę nOvum i odbywają się w Klinice nOvum, ul. Bociania 13, przewidywany czas zakończenia spotkania: godzina 15-ta.
Zapraszamy!