Czy jest jakieś badanie, które mogłabym jeszcze zrobić, które mogłoby zniwelować kolejne niepowodzenie?

Jestem po 3. nieudanych próbach in vitro. Pierwsza brak transferu ze względu na złe komórki. Druga próba zarówno po transferze świeżego zarodka 5a i kriotransferu wynik bhCG zero. Trzecia próba na chwilkę udana, poronienie 9 tc serduszko przestało bić. Teraz jestem przed kolejnym podejściem i chciałabym zrobić jakieś badania, niestety dr prowadzący nic nie zleca. Zaznaczam, iz przed wcześniejszymi podejściami robiłam hormony, kariotypy, histeroskopie, posiew z pochwy, chlamidie, cytomegalie, toxo, różyczkę i wszystko było w porządku. Czy jest jakieś badanie, które mogłabym jeszcze zrobić, które mogłoby zniwelować kolejne niepowodzenie? Dużo mówi sie o immunologii, ale nie wiem co mogłabym jeszczezrobić. Pochwilowo udanym transferze brałam tylko luteinę, fragmin, kwas foliowy. Może powinno sie brać jeszcze jakieś leki?

Nie każda próbain vitrokończy się sukcesem, nawet ta o największej szansie na ciążę. Najczęstszą przyczyną niepowodzeń w zagnieżdżeniu zarodków jest ich nieprawidłowy rozwój, co zdarza się zarówno w warunkachin vitro, jakin vivo(czyli w organizmie kobiety). W chwili obecnej medycyna nie ma wpływu na rozwój zarodków, trzeba cierpliwie próbować dopóki nie trafi się na ten prawidłowyembrion, który będzie zdolny do zapoczątkowania ciąży. Drugą co do częstości przyczyną niepowodzeń jest nieprawidłowa lub niegotowa do implantacji śluzówka macicy – należy starać się dobrze zsynchronizować przygotowanie śluzówki z rozwojem zarodka.

Diagnostyka i terapia immunologiczna nie jest rekomendowana przy nawracających niepowodzeniach w implantacji (zagnieżdżaniu zarodków) ani przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu, ani przez Sekcję Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, nie ma bowiem ewidentnych dowodów medycznych na to, że takie działania zwiększają szansę na ciążę w kolejnych próbachin vitro.

Embriolog nOvum

Powrót do forum