Czy jeżeli w pierwszych dniach po kriotransferze odczuwam w podbrzuszu typowe odczucie pojawiające się u mnie przed miesiączką, to coś oznacza?

Czy jeżeli w pierwszych dniach po kriotransferze odczuwam w podbrzuszu typowe odczucie pojawiające się u mnie przed miesiączką, to coś oznacza? Uczucie to nie jest stałe, pojawiło się parę razy, towarzyszą mu też inne, nie do końca umiem je doprecyzować, coś jakby lekkie ciepło, w każdym razie nie jest to uczucie bólu. Kriotransfer został wykonany na cyklu sztucznym, w 22 dniu cyklu licząc od miesiączki, więc gdyby nie leki hormonalne teraz wypadałby mniej więcej termin miesiączki (mam raczej nieregularne cykle). Zarodek 3-dniowy, w dniu transferu zaczął przybierać postać blastocysty.

Być może odczuwany przez Panią niepokój w okolicy l podbrzusza zwiastuje nadchodzącą miesiączkę. Jednak bardzo często bóle o typie przedmiesiączkowym odczuwają pacjentki we wczesnej ciąży, która potem dobrze się rozwija. Proszę cierpliwie odczekać kilka dni, w 14 – 15 dniu po transferze oznaczyć stężenie hCG w surowicy, a wynik potraktować jako wiążący. Powodzenia!

Embriolog nOvum

Powrót do forum