Czy mogę zostać dawczynią komórek jajowych?

Chciałabym dowiedzieć się czy mogę oddać część swoich komórek jajowych? Mam 26 lat i bardzo dobry stan zdrowia. Na razie nie planuje założyć rodziny, a chętnie pomogę innym, ponieważ problem z zajściem w ciąże ma coraz więcej par (w tym również moich znajomych) i chciałabym im pomóc. Mam tylko pytanie czy taki zabieg nie wpłynie negatywnie na moje zdrowie w przyszłości i chęć posiadania dzieci? Ile czasu musiałabym poświęcić oraz czy muszę ponieść jakieś dodatkowe koszty związane z badaniami?

Sporadycznie przyjmujemy komórki jajowe od kobiet, które poddają się stymulacji jedynie w celu oddania swoich komórek jajowych niepłodnym pacjentkom, które nie wytwarzają własnych.

Poddanie się stymulacji hormonalnej i punkcji jajników wiąże się z ryzykiem nieco szybszego wyczerpywania się rezerwy jajnikowej, a także wystąpieniem ryzyka przestymulowania (ang. OHSS). Ze względu na możliwość wystąpienia tych oraz innych, rzadszych powikłań, dawczynie, które oddają komórki jajowe w nOvum powinny mieć już swoje dzieci i zakończone plany reprodukcyjne. Taka kwalifikacja daje też lepszą ocenę realnych szans na ciążę u biorczyni.

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące ewentualnego dawstwa komórek jajowych można uzyskać od konsultantki nOvum: konsultant@novum.com.pl

Embriolog nOvum

Powrót do forum