Czy przy przyrostach hCG takich jak moje możliwa jest ciąża pozamaciczna; co oznacza pęcherzyk o hyperechogennej zawartości?

Jestem po kriotransferze blastocysty 2BB. Hormon BHCG wyniósł: 6 dpt 21, 10dpt 160, 14 dpt 1247, 17 dpt 3663, 19 dpt 5883, 14 dpt blastocysty miałam wykonane USG i lekarz nie zauważył pęcherzyka, następną wizytę miałam 19dpt i lekarz powiedział, ze prawdopodobnie w jamie macicy znajduje się pęcherzyk jednak o hyperechogennej zawartości(jednak nie był pewien czy to jest pęcherzyk), kazał siebie obserwować po kątem ciąży pozamacicznej. W związku z tym mam pytanie czy przy takich przyrostach możliwa jest ciąża pozamaciczna, co oznacza pęcherzyk o hyperechogennej zawartości i czy niezlokalizowanie pęcherzyka na tym etapie przekreśla szanse na sukces?

Powinna Pani koniecznie potwierdzić to rozpoznanie u lekarza na kolejnym badaniu USG; czasem może się zdarzyć, że zarodek pojawia się w obrazie USG później niż się tego spodziewano. Może być to wynik pewnych zmienności biologicznych lub technicznych związanych z samą techniką badania

Ognisko hyperechogeniczne to obszar mocniej odbijający fale ultradźwiękowe w porównaniu do otoczenia (zazwyczaj charakteryzuje się większą tkankową gęstością od otoczenia). Prawidłowy pęcherzyk ciążowy jest hypoechogeniczny.

Proszę jednak pamiętać, że badanie było robione bardzo wcześnie i należy je koniecznie powtórzyć po kilku dniach od pierwszego badania.

Embriolog nOvum

Powrót do forum