Moje zarodki są „szybsze” i nie wiem czy to dobrze?

Mam zapytanie o rozwój zarodków, metoda IMSI ze względu na moje bliskie zeru AMH - mąż ma nasienie bdb jakości. Miałam punkcję około8.00- 08.30 rano w piątek. Pobrano 4 dojrzałe komórki, które zostały zapłodnione mniej więcej po punkcji, około 09.00 - 09.30 tego samego dnia. W poniedziałek, w 3. dobie ich życia, o 09.40 rano laboratorium powiadomiło o ich rozwoju. Są: 2 zarodki 9 blastomerów - klasa A, 1 zarodek 10 blastomerów. - klasa A, 1 zarodek 11 blastomerów - klasa A. Zarodki zostały zamrożone, ponieważ wysoki progesteron nie pozwalał na transfer w aktualnym cyklu. 1. Czy w 3. dobie życia zarodki nie powinny mieć od 6 do 8 blastomerów? 2. Czy ich tempo rozwoju jest odpowiednie do ich wieku moje zarodki są szybsze i nie wiem czy to dobrze? 3. Czy powinnam prosić o nacięcie otoczki AH do transferu (mam 37 lat) i nieudane ICSI za sobą - transfer 3 zarodków w drugiej dobie, każdy po 4 blastomery klasy A. 4. Jaka powinna być suplementacja przed i po transferze aby wspomóc zagnieżdżenie?

Rzeczywiście, według wielu doniesień naukowych i naszego doświadczenia najlepiej rokują embriony, które w trzeciej dobie mają 8 blastomerów. Dotyczy to dokładnie 68-ej +/-1 godziny od zapłodnienia. Embriony dzielące się wolniej lub szybciej rokują nieco słabiej, ale oczywiście jest możliwe, aby zagnieździły się i dały zdrową ciążę. W przypadku Pani zarodków jednak upłynęło trochę więcej czasu do momentu ich obserwacji, z tego co Pani pisze ok. 72 godziny, tak więc mogą być bardziej podzielone, nie ma powodu do niepokoju.

W nOvum wskazaniami do rozważenia laserowego nacięcia otoczki przejrzystej są: wiek pacjentki powyżej 39. lat, zwiększony poziomFSHoznaczonego w 1 – 3 dniu cyklu, ponadprzeciętnie gruba otoczka, kilkukrotne niepowodzenie zagnieżdżania się zarodków.

Leki po transferze należy przyjmować według wskazań lekarza prowadzącego.

Embriolog nOvum

Powrót do forum