Ovitrelle a Pregnyl – jaka jest różnica między tymi lekami?

Ovitrelle a Pregnyl - jaka jest różnica między tymi lekami (oprócz ceny)? I w jakim celu jest podawany np. Ovitrelle, ale już po transferze aż do testowania? Który lek jest lepszy?

Ovitrelle i Pregnyl mają takie samo działanie. Substancja czynna preparatu Ovitrelle, choriogonadotropina alfa, stanowi kopię naturalnego hormonu ludzkiego – gonadotropiny kosmówkowej (hCG). Jest wytwarzana metodą znaną jako „technologia rekombinacji DNA”. Jest ona produkowana przez komórkę, która otrzymała gen (DNA) umożliwiający jej wytwarzanie ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej. Substancją czynną preparatu Pregnyl jest choriongonadotropina otrzymywana z moczu ciężarnych kobiet. Choriongonadotropina, oprócz działania podtrzymującego ciążę, jest budową i działaniem zbliżona do hormonuLH wytwarzanego naturalnie przez przysadkę mózgową i wywołującego owulację.

Gonadotropinę kosmówkową po transferze podaje się w celu tzw. suplementacji fazy lutealnej, czyli stymulowania ciałka żółtego (ciałek żółtych) w jajnikach powstałych po nakłuciu pęcherzyków (lub po owulacji, jeśli chodzi o transfer mrożonych zarodków w cyklu owulacyjnym) do produkcji progesteronu sprzyjającego odpowiedniej przemianie śluzówki macicy korzystnej dla zagnieżdżenia się zarodka i podtrzymującej ewentualną ciążę. Proszę tylko pamiętać, że podawanie gonadotropiny kosmówkowej po transferze może fałszować wyniki próby ciążowej zarówno z moczu, jak i z krwi.

Embriolog nOvum

Powrót do forum