Poronienia nawracające – czy specjaliści z Państwa Kliniki są w stanie mi skutecznie pomóc?

Mam 37 lat, od 8 lat staram się z mężem o dziecko. W tym długim czasie tylko dwukrotnie udało mi się zajść w ciążę naturalnie. Mam za sobą 7 poronień, dwie procedury in vitro. 1 ciąża - pozamaciczna (zabieg), 2 i 3 - ciąże naturalne, zakończone w 6-7 tyg. 4 ciąża z in vitro (3 dzień) - poronienie zatrzymane w 6 tyg.5 dniu. 5 transfer crio - nieudany. 6 transfer w 5 dobie PGD24 - beta spadła w 9 dniu. 7 ciąża z crio zarodek 5 dniowy po PGD24 - przyrost bety idealny, estradiol w okolicy 1600 i Progesteron 28 (3x4 LUTINUS, 3x2 estroferm) na USG wymiary zarodka i tętno ok. W 6 tyg. 4 dniu krwawienie, które ustąpiło po 9 godz., krwiak (po przeciwległej stronie od zarodka) brak tętna, zabieg łyżeczkowania po odczekaniu dwóch tygodni, czekając na naturalne poronienie, które nie nastąpiło. Leczyłam się w dwóch klinikach, zrobiłam mnóstwo badań ale nikt nie potrafi zdiagnozować problemu braku możliwości naturalnego zajścia w ciążę oraz donoszenia ciąży i przyczyn nawracających poronień. Proszę o informację co jeszcze mogę zrobić, gdzie szukać przyczyn aby je wyeliminować i doczekać się upragnionego potomstwa? Dlaczego naturalnie nie mogę zachodzić w ciążę? Czy 4 z 7 ciąż zakończonych w tym samym czasie mogą coś oznaczać? Czy specjaliści z Państwa Kliniki są w stanie mi skutecznie pomóc?

Strata trzech lub więcej następujących po sobie ciąż jest określana mianem poronienia nawracającego (RM, ang.recurrent miscarriage) i dotyczy blisko 1% wszystkich poronień. W 50% nawracających poronień ich przyczyna pozostaje nieustalona. U podłoża pozostałych mogą leżeć nieprawidłowości genetyczne, zespół antyfosfolipidowy, nieprawidłowości związane z budową macicy lub jej szyjki, zaburzenia hormonalne (np. choroby tarczycy),hiperprolaktynemia, zaburzenia metaboliczne (np. cukrzyca), trombofilie wrodzone i inne zaburzenia krzepnięcia krwi. Pacjentkom, które doświadczyły poronień nawracających zaleca się więc wykonanie badania cytogenetycznego, poddanie się anatomicznej ocenie macicy (histerosalpingografii i histereoskopii),wykonanie badania w kierunku obecności przeciwciał antyfosfolipidowych, a w uzasadnionych przypadkach również badania w kierunku trombofilii wrodzonej.

Rokowanie co do szans na donoszenie przez Panią ciąży jest możliwe jedynie na wizycie lekarskiej. Dr Lewandowski konsultuje bezpłatnie osoby po dwóch nieudanych zabiegach in vitro. Proszę rozważyć wykorzystanie tej możliwości:

http://www.novum.com.pl/pl/nowosci/dr-piotr-lewandowski-zaprasza-na-bezplatne-konsultacje/

Embriolog nOvum

Powrót do forum