Przejdź do treści
Klinika leczenia niepłodności nOvum

O nas

Historie Pacjentów

Baza wiedzy

Wkrótce

Kalkulator szans na zajście w ciążę

Kalkulator wieku ciążowego na podstawie transferu

Kalkulator beta-hCG

Kalkulator konwersji progesteronu

nOvum Care

29 października 2013

Stosowanie preparatów z estradiolem w cyklu przed stymulacją do IVF-u

Pytanie

W jednej z odpowiedzi na forum przeczytałam, że zastosowanie estradiolu w fazie lutealnej przed właściwą stymulacją może poprawić ilość i jakość komórek jajowych. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam: to znaczy, że estradiol ma być przyjmowany w drugiej połowie cyklu poprzedzającego cykl ze stymulacją?

Joanna

Odpowiedź

        Tak, w takim przypadku preparaty estradiolu należy przyjmować w drugiej fazie cyklu poprzedzającego cykl, w którym pacjentka rozpocznie stymulację hormonalną. Jest to tzw. Estradiol Priming Protocol – EPP. 

Embriolog nOvum

Powrót do forum embriologiczne