W jakim czasie mogę przystąpić do kolejnej adopcji oraz czy zarodki przeznaczone do adopcji to zarodki, których dawcy nie posiadają wad genetycznych?

W czerwcu podchodziłam u Państwa do AZ. Od początku ciąża nie przebiegała prawidłowo. W 10tc dowiedziałam się, że dziecko może mieć wady genetyczne ponieważ różnica między zarodkiem a pęcherzykiem wynosiła zaledwie 2 mm. Wada ta została wykryty od ok 8tc. W 12tc nastąpiło poronienie samoistne całkowite po którym miałam zabieg wyłyżeczkowania macicy. Wszystko odbyło się zaledwie w 24h. Po zabiegu nie miałam żadnych plamień, krwawień ani innych dolegliwości. Chciałabym się dowiedzieć w jakim czasie mogę przystąpić do kolejnej adopcji oraz czy zarodki przeznaczone do adopcji to zarodki, których dawcy nie posiadają wad genetycznych.

Po poronieniu i zabiegu łyżeczkowania jamy macicy na ogół zaleca trzymiesięczną przerwę przed kolejnymi staraniami o dziecko. Zajście w ciążę tuż po poronieniu zwiększa ryzyko utraty kolejnej ciąży, głównie z uwagi na zachwianie gospodarki hormonalnej po ostatniej ciąży oraz słabą regenerację śluzówki macicy, niegotowej do przyjęcia kolejnego zarodka.

W ogromnej większości dawcy zarodków mają oznaczone kariotypy, zazwyczaj oddają zarodki kiedy mają przynajmniej jedno zdrowe dziecko, należy jednak pamiętać o tym, że możliwe są nieprawidłowości w liczbie chromosomów zarodka/płodu, które nie są dziedziczone po rodzicach, a występują jako spontaniczne błędy.

Embriolog nOvum

Powrót do forum