Już 16 kwietnia zapraszamy na warsztaty: Jak przekształcić emocje w sprzymierzeńców naszego leczenia?

Udostępnij:

Przychodnia Lekarska nOvum i dr n. med. Joanna Kot – psychoterapeuta zapraszają na warsztaty: Jak przekształcić emocje w sprzymierzeńców naszego leczenia?
16 kwietnia o godz. 10.00, zapraszamy do nOvum wszystkie pary będące w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności, które chciałby wiedzieć więcej o tym: jak przekształcić trudne emocje w sprzymierzeńców? W jaki sposób zaakceptować diagnozę? Jak zadbać o relacje partnerskie w tym czasie? To spotkanie jest dla par, które chciałby uporządkować swoje emocje i przygotować się do dalszego leczenia

Diagnoza i leczenie niepłodności to bardzo ważny, trudny, ale i rozwojowy czas w życiu Pary. Doświadczanie niepłodności oznacza duże zmiany i budzi wiele trudnych emocji. Może zachwiać nastrojem i postrzeganiem siebie, równowagą związku, a nawet podważyć jego podstawy.
Problemy z płodnością i niepewnością pełnienia ról rodzicielskich są jedną z najtrudniejszych prób, na jakie wystawiona może zostać relacja. Bez wątpienia jest to czas kryzysu, w którym dotychczasowe wzorce funkcjonowania osób i relacji już nie wystarczają do radzenia sobie z sytuacją, a nowe jeszcze się nie pojawiły. Oznacza to utknięcie w miejscu „pomiędzy”, związanym z silnym wewnętrznym napięciem, które zabiera przestrzeń na to, co w tym czasie jest tak naprawdę ważne – osobistą moc
i otwartość na nowe. Dlatego konieczne jest przekształcenie kryzysu w twórcze doświadczenie, które wewnętrznie nas rozwija i przybliża do urzeczywistnienia ról rodzicielskich.
 Warsztat oparty będzie o następujące zagadnienia:

  •  5 – etapowy model radzenia sobie ze zmianą i jego użyteczność w leczeniu niepłodności.
  • Rozpoznawanie emocji i przekształcanie ich w sprzymierzeńców w procesie leczenia. Porządkowanie emocji jako strategia pomagająca w odzyskaniu wewnętrznej równowagi
    i umożliwiająca korzystanie z nich jako z sojusznika na dalszą drogę.
  • Kim jesteśmy i o czym jest nasza relacja? Jakie psychologiczne znaczenie ma dla nas to, co nam się przydarza?
  • Jak nie być „ofiarą” niepłodności? Odzyskiwanie poczucia kontroli i zablokowanych emocji w leczeniu niepłodności.
  • Akceptacja niepłodności jako klucz do zmiany. Jak znaleźć w sobie wewnętrzną zgodę na trudności związane z leczeniem i wykorzystać je do zmiany życia na lepsze?
  • Otwarcie się na nowe – jak, pomimo stresu, zrobić emocjonalną przestrzeń na dziecko?

Prosimy o zapisy telefoniczne 22.566 80 00 lub mailowe: rejestracja@novum.com.pl
Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc (grupa do 15 osób). Warsztaty są finansowane przez Klinikę nOvum i odbywają się w Klinice nOvum, ul. Bociania 13, przewidywany czas zakończenia spotkania: godzina 15-ta.