Program 100 bezpłatnych procedur in vitro dla Par

Udostępnij:

Przychodnia Lekarska nOvum od początku swojego istnienia aktywnie angażuje się w inicjatywy społeczne, które przybliżają Pacjentkom i Pacjentom rzetelną wiedzę na temat leczenia niepłodności w tym także metodą zapłodnienia pozaustrojowego, a także ułatwiają im skorzystanie z tej metody.

Kiedy Stowarzyszenie Nasz Bocian zaproponowało nam udział w programie 100 bezpłatnych procedur in vitro dla Par nie wahaliśmy się ani chwili i zadeklarowaliśmy swój udział, zarówno w kwestii realizacji leczenia jak i znacznego finansowego wsparcia projektu. W ten sposób chcemy pomóc Pacjentom, którzy po kwalifikacji wezmą udział w programie i zadeklarują chęć leczenia w nOvum.  
Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zrealizować marzenie o rodzicielstwie dla Par, które bez tego wsparcia nie miałyby na to szans!
Kilka słów o inicjatywie, której skutkiem jest otwarcie Programu
W sierpniu 2022 roku, treści umieszczone w podręczniku do przedmiotu HiT (Historia i Teraźniejszość) wzbudziły ogromne i uzasadnione kontrowersje (szczegóły w artykule), w wyniku których Pan Kamil Mieszczankowski (były pacjent i rodzic dziecka urodzonego dzięki leczeniu metodą in vitro) założył zbiórkę publiczną, z której zamierzał sfinansować proces przeciwko twórcom podręcznika.
Ilość zebranych środków zdecydowanie przewyższyła oczekiwania Pana Kamila, dlatego postanowił przeznaczyć 250 000 zł na program finansowania leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Zadanie przygotowania takiego programu powierzył Stowarzyszeniu Nasz Bocian, a Stowarzyszenie do współpracy i realizacji programu zaprosiło najlepsze polskie ośrodki leczenia niepłodności.
Kliniki, które zadeklarowały udział, współfinansują ten projekt i dokładają do puli Organizatora programu kolejne 250 000 zł  na realizację tej inicjatywy a także pokrywają pozostałą znaczącą część kosztów jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego, która ze względu na zaawansowanie technologiczne nie zamyka się w 5000 zł, jest niestety znacznie bardziej kosztowna.
W ten sposób chcemy zwrócić uwagę Państwa i Społeczeństwa, że leczenie niepłodności powinno być wspierane przez Państwo, ponieważ części potrzebujących Pacjentów na nie niestety nie stać.
Organizatorem Programu jest Stowarzyszenie Nasz Bocian, a warunki przystąpienia do Programu są następujące:

  1. Zgłoszenia do programu odbywają się online, za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie Programu. Zapisy ruszają 20 kwietnia 2023 r.
  2. W zgłoszeniu Para podaje kliniki, w których chciałaby realizować Program w kolejności, wedle której chciałaby być przydzielona w razie braku miejsc w swoim pierwszym wyborze.
  3. Po otrzymaniu zgłoszenia Organizator przeprowadzi kwalifikację formalną i przekaże zaakceptowane wnioski Realizatorowi – Przychodni Lekarskiej nOvum, w ilości nieprzekraczającej zadeklarowaną liczbę miejsc. W przypadku nOvum przeznaczono środki na leczenie 5 Par.
  4. Każda Para, która otrzyma od Stowarzyszenia Nasz Bocian informację o zakwalifikowaniu formalnym musi skontaktować się mailowo na adres pacjent@nOvum.com.pl z nOvum w terminie 7 dni od otrzymania informacji. Brak kontaktu w ww. terminie skutkuje usunięciem z listy i Programu.
  5. Pracownik nOvum oddzwania do Pary w celu umówienia pierwszej wizyty, tj. wizyty wstępnej u dr. Janusza Wojewódzkiego lub dr. Jana Lewandowskiego. Pierwsza wizyta Pary powinna zostać umówiona na najbliższy wolny termin.
  6. W terminie 7 dni od dnia przeprowadzenia kwalifikacji medycznej, nOvum przekaże Parze drogą mailową (na adres podany we wniosku) informację na temat wyników kwalifikacji.
  7. Jeśli Para zostanie zakwalifikowana do Programu, Realizator przekaże Uczestnikom Programu szczegółowe informacje na temat dalszego postępowania, zgodnie ze standardami leczenia obowiązującymi w Przychodni Lekarskiej nOvum.
  8. Para jest zobowiązana do rozpoczęcia realizacji Programu w ciągu 3 miesięcy od dnia przekazania informacji o pomyślnym wyniku kwalifikacji.
  9. Płatności: wszystkie wizyty oraz badania niezbędne do przeprowadzenia kwalifikacji medycznej do Programu opłacane są przez Parę. Dalsze płatności przebiegają zgodnie z zasadami regulaminu Programu.