Specjalista ds. dietetyki w nOvum!

Udostępnij:

Trudno jest w dzisiejszych czasach znaleźć chwilę, aby zastanowić się nad tym co jemy i jak żyjemy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jedzenie w biegu, fast foody, głodzenie się lub przejadanie, fatalnie wpływają na nasz organizm…

Skutkuje to nie tylko zbyt wysoką masą ciała, lecz również poważnymi chorobami i złym samopoczuciem. Często zadajemy sobie pytania: dlaczego brak mi energii do działania; czemu doświadczam napadów głodu, problemów ze snem? Nasze pytania z reguły pozostają bez odpowiedzi… A może przyszedł już czas, żeby zastąpić je innymi: czy prowadzę zdrowy tryb życia; czy moje posiłki są zbilansowane i dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych? I w końcu: co mogę zrobić, aby w relatywnie krótkim czasie poprawić swoje samopoczucie, wygląd, koncentrację i jakość snu?
To jest możliwe i  może okazać się prostsze niż się wydaje, jeśli wesprze nas ktoś, kto jest w tej dziedzinie specjalistą! Nasz specjalista do spraw dietetyki pomoże Państwu znaleźć konkretne rozwiązania. Na indywidualne konsultacje zapraszamy Pary starające się o dziecko, kobiety w ciąży, osoby z nadwagą i otyłością, cierpiące na cukrzycę, choroby układu krążenia, tarczycy, osteoporozę, osoby starsze i dzieci, a także wszystkich, którzy chcieliby zadbać o siebie, poprawić swój styl życia i żywienia.
Podczas wizyty badany jest skład ciała Pacjenta na analizatorze przypominającym wagę. Wynik pokazuje zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej, wody w organizmie, a także masę ciała, BMI oraz rozkład badanych parametrów w czasie. Dzięki tej pierwszej oraz kolejnym analizom obserwuje się efekty stosowania diety. Każdy Pacjent traktowany jest w sposób indywidualny, na podstawie obszernego wywiadu żywieniowego otrzymuje arkusz zaleceń i personalny plan żywieniowy wraz z przepisami kulinarnymi. Jadłospis ułożony jest na 14 dni, po czym powtarza się jego stosowanie przez kolejne dwa tygodnie, a następnie Pacjent wraca na wizytę kontrolną i otrzymuje nowe zalecenia. Plan żywieniowy uwzględnia indywidualne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i minerały. Bazuje na produktach łatwo dostępnych, sezonowych, lubianych przez Pacjenta. Posiłki są proste i szybkie w przygotowaniu, pod uwagę brane są preferencje smakowe i techniki kulinarne. Dieta skomponowana jest tak, aby Pacjent nie chodził głodny, a dzięki jej prawidłowemu zbilansowaniu, nadmiar tkanki tłuszczowej zgubił na zawsze. Już po pierwszym miesiącu stosowania indywidualnych zaleceń widoczne są wymierne efekty w postaci redukcji masy ciała, lepszego samopoczucia, poprawy jakości życia i wzrostu samooceny. Uregulowanie procesów metabolicznych skutkuje witalnością, energią i… uśmiechem na twarzy. Przez okres stosowania diety i współpracy, Pacjent pozostaje w kontakcie ze specjalistą, który monitoruje jego postępy, wspiera w chwilach słabości i buduje motywację do działania. W pierwszym miesiącu stosowania diety średnio można spodziewać się utraty około 1 kg tygodniowo, a w kolejnych miesiącach około 0,5 kg tygodniowo. Dodatkowo, pełnowartościowe posiłki i suplementacja u mężczyzn mogą poprawić parametry nasienia, u kobiet wpłynąć korzystnie na gospodarkę hormonalną i przygotowanie do macierzyństwa.
Warto odwiedzić naszego specjalistę ds. dietetyki (mgr Karolinę Kubiak), aby mieć poczucie, że zrobiło się wszystko dla swojego zdrowia w drodze do upragnionego szczęścia.
Konsultacja dietetyczna to oferta skierowana zarówno do Pacjentów nOvum, jak i osób z zewnątrz.
Zapraszamy!