Światowy Dzień In Vitro – dowiedz się więcej o leczeniu niepłodności

Udostępnij:

Na świecie jest już ponad 8 milionów dzieci urodzonych dzięki leczeniu metodą in vitro! Światowy Dzień In Vitro jest doskonałą okazją do pochylenia się nad tematem niepłodności i poszerzania wiedzy na ten temat.

O niepłodności mówimy, gdy Para podczas rocznego, regularnego współżycia bez zabezpieczenia nie zachodzi w ciążę. Taka sytuacja obecnie dotyka ok 17,5% Par w wieku rozrodczym, jest to jedno z głównych wyzwań zdrowotnych świata a zarazem choroba społeczna i cywilizacyjna. Jak wynika z raportu WHO wskaźniki są porównywalne zarówno dla krajów o wysokim (17,8%) jak i niskim (16,5%) standardzie życia. Niegdyś mówiło się o 10-15% Par, a zatem problem ewidentnie narasta. 
Niepłodność jest chorobą, którą można leczyć. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą wpłynąć na powodzenie leczenia dlatego zachęcamy do odsłuchania podcastów przygotowanych we współpracy z TOKFM.PL oraz przeczytania artykułów, dzięki którym dowiecie się Państwo więcej na temat niepłodności.

Podcast: Jakie emocje towarzyszą in vitro? Do procedury warto się odpowiednio przygotować , dr n. med. Joanna Kot
Podcast: In vitro – wszystko co trzeba wiedzieć o najbardziej zaawansowanej metodzie leczenia niepłodności, lek. Jan Lewandowski
Podcast: Sprawność seksualna nie musi iść w parze z płodnością. O przyczynach męskiej niepłodności, lek. Jan Karol Wolski
Artykuł: Mam endometriozę i nie zachodzę w ciążę. Kto mi pomoże?, lek. Łukasz Jóźwiak
Artykuł: Zarodek pod opieką embriologa, lek. Katarzyna Kozioł, lek. Jan Lewandowski
Artykuł: Adopcja prenatalna – urodzę dziecko, które powstało z komórek innej pary, lek. Iwona Sowińska-Torz