Przejdź do treści
Klinika leczenia niepłodności nOvum

O nas

Historie Pacjentów

Baza wiedzy

Wkrótce

Kalkulator szans na zajście w ciążę

Kalkulator wieku ciążowego na podstawie transferu

Kalkulator beta-hCG

Kalkulator konwersji progesteronu

nOvum Care

24 marca 2020

Czy to wina zarodków, czy tez jest coś w macicy co uniemożliwia dalszy rozwó ciąży?

Pytanie

Drugi raz mam pozna ciążę biochemiczną. hCG zaczyna zwalniać w obu przypadkach przy wartości ok 550. Czy to wina zarodków, czy tez jest coś w macicy co uniemożliwia dalszy rozwój? Histeroskopii jeszcze nie robiłam. Czy winy za niepowodzenia upatrywać w jakości zarodków (transferowano zarodek dobry kl.1), czy też organizm odrzuca (immunologia)? Czy jest sens dalszych transferów i próbowania aż do skutku czy coś warto zbadać? AMH ok 2.2, wiek 35, nasienie dobre. Nie badaliśmy też kariotypów, czy to może coś wnieść do sprawy?

Marta

Odpowiedź

 

Poronienia biochemiczne najczęściej są spowodowane albo nieprawidłowym rozwojem trofoblastu (części zarodka,  z którego rozwija się łożysko), albo niedostatecznym przygotowaniem do przyjęcia zarodka  śluzówki macicy, co może być spowodowane jej nieprawidłowym ukrwieniem lub niedostateczną jej synchronizacją z rozwojem zarodka z powodu reakcji na  stymulację hormonalną. Medycyna nie jest w stanie zapobiec bardzo wczesnym poronieniom. Pocieszeniem mogą być doniesienia naukowców, mówiące o tym, że kobiety, które doświadczyły ciąży biochemicznej po zabiegu in vitro mają statystycznie większą szansę na prawidłową ciążę w następnych próbach. Przed kolejnymi transferami warto zrobić histeroskopię oraz możecie Państwo wykonać badanie kariotypów.

Embriolog nOvum

 

Powrót do forum embriologiczne