Pierwsza wizyta w nOvum

Chcecie zostać rodzicami, jednak mimo długich starań, wciąż czekacie na upragnioną ciążę? Niepłodność dotyka co piątą Parę w Polsce, dlatego zachęcamy do zgłoszenia się na konsultację w nOvum - w przypadku leczenia niepłodności czas ma niebagatelne znaczenie.

Od czego zacząć? Jak przygotować się do pierwszej wizyty w klinice leczenia niepłodności? Poniżej znajdziecie niezbędne informacje.

Umów się na wizytę
Pierwsza wizyta w nOvum

Proces

Macie umówioną wizytę w nOvum i zastanawiacie się, jak będzie ona wyglądać? Chcecie wiedzieć, czego się spodziewać w klinice leczenia niepłodności i jakie będą kolejne kroki? Tutaj dowiecie się wszystkiego!

Pierwsza konsultacja z lekarzem

Pierwsza konsultacja z lekarzem

Pierwsza wizyta w nOvum nazywana jest konsultacją wstępną. Trwa dość długo - ok. 1h 20 minut - zarezerwujcie sobie Państwo odpowiednią ilość czasu. Zalecane jest, aby uczestniczyło w niej dwoje partnerów – kobieta i mężczyzna.
Opracowanie planu leczenia niepłodności

Opracowanie planu leczenia niepłodności

Na podstawie wywiadu lekarskiego, badania wstępnego oraz swojej najlepszej wiedzy lekarz zaproponuje dostosowany do Państwa sytuacji sposób leczenia.
Wykonanie badań lekarskich

Wykonanie badań lekarskich

Na pierwszej wizycie lekarz zleci odpowiednie badania diagnostyczne. W przypadku kobiety ginekolog zazwyczaj od razu przeprowadza wstępne badanie wewnętrzne oraz USG.
Druga wizyta u lekarza i diagnoza

Druga wizyta u lekarza i diagnoza

Na kolejnej wizycie, nazywanej wizytą startową analizowane są wyniki badań, z których może wyłonić się przyczyna niepłodności. Jeżeli tak się nie stanie, zlecane są dalsze, zaawansowane badania.
Wyniki i wdrożenie leczenia

Wyniki i wdrożenie leczenia

W zależności od diagnozy wdrażane jest odpowiednie leczenie. Jego wyniki są na bieżąco monitorowane - jeżeli nie są skuteczne, to przedstawiane są kolejne metody terapeutyczne.
Zdrowa ciąża (lub korekta planu leczenia)

Zdrowa ciąża (lub korekta planu leczenia)

Jeśli leczenie zakończyło się upragnioną ciążą możecie Państwo kontynuować swoją drogę w nOvum prowadząc ciążę u naszych specjalistów.

Jeśli jednak pierwsza próba leczenia nie zakończy się oczekiwanym rezultatem to wspólnie z lekarzem prowadzącym ustalicie Państwo kolejne etapy leczenia.

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – co trzeba wiedzieć?

  • Przede wszystkim – zarezerwujcie czas – wizyta wstępna trwa zazwyczaj ok. 1h 20 minut.
  • Po drugie, bądźcie w tym razem – zalecamy, by Para wspólnie uczestniczyła w pierwszej wizycie. Przyczyny niepłodności mogą leżeć zarówno po stronie damskiej, jak i męskiej, mogą też być obopólne. Lekarz będzie chciał porozmawiać z każdym z Was, aby wspólnie zaplanować leczenie.
  • Przygotujcie i weźcie ze sobą istotną dokumentację medyczną, aktualne wyniki badań hormonalnych lub badanie nasienia (o ile takie posiadacie, nie ma potrzeby wykonywania badań przed wizytą wstępną), informacje o przebytych zabiegach (np. wypisy ze szpitala) i przyjmowanych lekach.
  • Przypomnijcie sobie historię swoich chorób oraz dolegliwości występujących w najbliższej rodzinie.
  • Pacjentka powinna pamiętać datę ostatniej miesiączki oraz długość cyklu.
  • Zastanówcie się, komu chcecie dać upoważnienie do wglądu w swoją dokumentację medyczną.
  • Zapiszcie sobie na kartce pytania do lekarza, aby nie umknęły Wam podczas rozmowy.
  • Nie zapomnijcie dowodów osobistych (albo innych dokumentów tożsamości)!

Nie warto odkładać konsultacji na później, ponieważ czas działa na niekorzyść Pary. Pamiętajcie, że leczenie niepłodności nie oznacza wyłącznie in vitro – w praktyce jest to ostatnia z podejmowanych technik wspomagania rozrodu. Wcześniej stosuje się mniej inwazyjne metody takie jak monitorowanie owulacji, stymulacja hormonalna, inseminacja, które często są na tyle skuteczne, że pozwalają zakończyć leczenie.

Wszystko jednak zależy od indywidualnej sytuacji Pary. Lekarz poleci metodę leczenia, która ma największą szansę powodzenia w Waszym przypadku.

Macie dodatkowe pytania przed wizytą? Zachęcamy do kontaktu (+48) 22 566 80 00

Rozumiemy, że pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności może być dla Was stresująca, dlatego nasz personel medyczny z chęcią rozwieje wątpliwości i dołoży wszelkich starań, aby pierwsza wizyta przebiegła w sposób komfortowy.

Zadzwoń