Brak ciąży po kriotransferze, co dalej?

Jestem 10 dpt, wynik hcg 2 - rozumiem, że nie powiodło się. To już mojae druga próba: 1 raz in vitro, teraz criotransfer, podanodwie 5-dniowe blastocysty przy lekach 3xdziennie 4 tabletki dopochwo luteiny, 3xdziennie po 1 tabletce estrofem 2mg. Mam 26 lat, endometriozę 3 - 4 stopnia, jeden jajnik ze zmianą 20 mm, w badaniu histeroskopii wyszło wszystko w porządku, nasienie męża jest idealne. Co może być przyczyną niepowodzeń i czy oprócz tych badań należy wykonać coś dodatkowo?W klinice nie uznali dzisiejszego badania hcg i kazali powtórzyć 12-go dnia, czy coś może się jeszcze zmienić?

Wynik HCG z 10-tego dnia po transferze blastocyst właściwie jest wiarygodny, ale jeśli nie ma miesiączki zawsze warto się upewnić. W Pani przypadku trzeba rozważyć czy brak powodzenia był spowodowany słabą jakością zarodków, jak to często bywa przy endometriozie, czy też zarodki były dobrze rokujące i przyczyny należy szukać jeszcze gdzie indziej. Mamy trochę mało danych: czy ma Pani jeszcze zamrożone zarodki czy należy rozważać następne podejście, jaką ma Pani rezerwę jajnikową, czyli czy dobrze reagowała Pani na stymulację? Po rozważeniu wszystkich tych aspektów należałoby wspólnie z lekarzem prowadzącym i embriologiem podjąć decyzję co do dalszego najskuteczniejszego postępowania. Na szczęście Pani młody wiek daje duże nadzieję, że uda się je znaleźć.

Embriolog nOvum

Powrót do forum
Używamy ciasteczek

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.