Co można zrobić aby poprawić aktywność endometrium w moim przypadku?

Mam za sobą 2 podejścia do INV (IMSI tylko ze wzg na niskie AMH)
Mam bdb i db zarodki. Niestety do tej pory bez ciąży.
Postanowiłam sprawdzić w jakim stanie jest moje endometrium a co za tym idzie możliwość implantacji.

Moje pytanie dotyczy wyniku biopsji endometrium, jakie miałam badane we Francji - labolatorium w Paryżu, 18 dc (między 6 a 9 dniu po owulacji).
1. NK (Natural Killer) Nombre de cellules CD56 /champs: 41,8 norma (30-60)
2. Biomarqueur cytokinique dactivation des cellules NK.
Interleukine - 18/TWEAK: 0,01 norma (0,03 - 0,11)
Interleukine - 15 Fn - 14: 0,79 norma (0,3 - 3,0)
---------------------
Wynik Interleukine - 18 jest zbyt niski, co oznacza, że moje endometrium jest bardzo słabo aktywne w kwestii implantacji.
Moje pytanie brzmi, co można zrobić aby poprawić aktywność endometrium w moim przypadku?
Czy można wspomóc się lekami? Czy istnieje jakikolwiek sposób, aby poprawić wynik pracy endometrium, a tym samym mieć szansę na zaistnienie ciąży?
Mam jeszcze 2 bdb zarodki i zanim je zabiorę chciałabym zrobić wszystko aby stworzyć im jak najlepsze warunki do zaistnienia.

Diagnostyka i terapia immunologiczna nie jest rekomendowana przy nawracających niepowodzeniach w implantacji (zagnieżdżaniu zarodków) ani przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu, ani przez Sekcję Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, nie ma bowiem ewidentnych dowodów medycznych na to, że takie działania zwiększają szansę na ciążę w kolejnych próbachin vitro.

Badanie dodatkowych parametrów, które hipotetycznie mogą mieć wpływ na implantację jest na razie w sferze badań naukowych. O interpretację Pani wyniku i możliwości wpływu na niego, powinna Pani spytać lekarza, który badanie zlecał, bo nie są to badania rutynowe.

Embriolog nOvum

Powrót do forum