Przejdź do treści
Klinika leczenia niepłodności nOvum

O nas

Historie Pacjentów

Baza wiedzy

Wkrótce

Kalkulator szans na zajście w ciążę

Kalkulator wieku ciążowego na podstawie transferu

Kalkulator beta-hCG

Kalkulator konwersji progesteronu

nOvum Care

28 lipca 2014

Czy bez badania kariotypu żeńskiego mamy szansę na zakwalifikowanie się do programu refundacji?

Pytanie

Czy bez badania kariotypu żeńskiego mamy szansę na zakwalifikowanie się do programu refundacji in vitro? Czy jeżeli będziemy w trakcie oczekiwania na wynik, możemy pójść na wizytę kwalifikacyjną i zostać zakwalifikowani (oczywiście spełniając pozostałe wymagania)?

Sylwia

Odpowiedź

Tak. Badanie kariotypu nie jest niezbędne do kwalifikacji, choć w niektórych sytuacjach klinicznych może być dodatkowo zalecane przez lekarza, żeby wykluczyć nosicielstwo chorób genetycznych, które mogą mieć wpływ na powodzenie terapii i szanse na urodzenie zdrowego dziecka.

Embriolog nOvum

Powrót do forum embriologiczne