Czy jest sens jeszcze próbować?

Mam 41 lat, jestem po 3 nieudanych IUI oraz 1 IVF. Zastosowano krótki protokół, gdzie powstało 8 jajeczek z czego zapłodniły się trzy. Jedno klasy A zostało przetransferowane, natomiast dwa nie przeżyły procedury mrożenia. Nadmieniam że wynik mojego AMH wynosi 0,7 i mam niewielką nadwagę. Poza tym wszystkie wyniki prawidłowe (moje i partnera). Jestem również matką ośmiolatka. Czy jest jeszcze dla mnie szansa?

Z uwagi na Pani wiek ewentualnej kolejnej próby nie należy odkładać w czasie. Jeśli czujecie się Państwo na siłach, warto powtórzyć procedurę – być może uda się uzyskać zarodki zdolne do zapoczątkowania ciąży. Dopóki nie wykorzystacie Państwo tej możliwości, nie będziecie wiedzieli czy miała ona szansę powodzenia. Dopóki powstają zarodki dopóty, jest szansa na ciążę. Jak duża - można spróbować obliczyć to na podstawie kalkulatora.

Warto również pokusić się o unormowanie wagi ciała i wprowadzenie zdrowego trybu życia (zdrowego regularnego odżywiania, umiarkowanego wysiłku fizycznego, unikania czynników szkodliwych, np. palenia papierosów przez Panią lub męża). To, jak podają ostatnie doniesienia naukowe, może znacząco zwiększyć szansę na sukces.

Powrót do forum