Czy Monural może wyrządzić szkodę dziecku?

Czy lek Monural 3 G jedna saszetka zażyty w 22 tygodniu ciąży na pojawiające się leukocyty w moczu (bez bakterii) może wyrządzić szkodę dziecku? Dodam, że póki co z dzidzia jest wszystko ok, jesteśmy po usg prenatalnym i nie wykryto wad. Boję się zażyć leku, bo to chyba silny antybiotyk.

Monural jest dopuszczalny do stosowania w ciąży (II i III trymestrze), jeślisą wskazania do jego stosowania.Lek znajduje się w kategorii B według klasyfikacji FDA leków stosowanych wciąży (istnieją kategorie:A, B, C, D i X). Kategoria B oznacza, że:badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu, ale nieprzeprowadzono badań z grupą kontrolną u ludzi lub badania na zwierzętachwykazały działanie niepożądane na płód, ale badania w grupie kobietciężarnych nie potwierdziły istnienia ryzyka dla płodu.


Swoje obawy proszę przedyskutować z lekarzem, który zalecił lek.Nieleczonainfekcjadróg moczowych może być groźna dla zdrowia Pani i płodu. Proszęwięc nie robić nic na własną rękę, o czym nie wiedziałby Pani lekarz.

Embriolog nOvum

Powrót do forum