Czy MSOME w jakikolwiek sposób pomoże embriologowi wybrać plemniki do in vitro?

Mąż ma stwierdzoną oligozoospermię. Lekarz zalecił badaniaMSOME. Wgniego -plemników prawidłowych 0%, II stopnia 1% III stopnia 39%, IV stopnia 60%. Badanie to dało Nam obraz braku prawidłowo zbudowanego nasienia. Będziemy przystępować do procedury refundowanej. Czy to badanie w jakikolwiek sposób pomoże embriologowi wybrać plemniki do in vitro? Wiem, że procedura IMSI nie jest refundowana. Czy powinniśmy raczej zastanowić się przy tych parametrach nam dawcą?

Jeśli lekarz, oceniając Państwa sytuację, uzna, że istnieją wskazania do IMSI, procedura ta będzie wykonana w ramach refundacji.Samo badanie MSOME jak dotychczas nie znalazło się w zaleceniach WHO dotyczących standaryzowanego badania nasienia i w związku z tym nie ma ustalonych norm. Podawane przy badaniu normy są ustalane przez samych wykonawców; nie ma kontroli jakości wykonywanych badań. Procedura IMSI (którą zawsze poprzedza badanie MSOME - MSOME to badanie budowy organelli plemnika w ruchu, aIMSIto wstrzyknięcie do komórki jajowej uprzednio zbadanego sposobem MSOME plemnika) może być pomocna w wyborze najlepiej zbudowanego plemnika, jeśli sytuacja braku plemników o prawidłowej budowie w badaniu nasienia jest powtarzalna, choć nie ma dowodów w literaturze medycznej o jej wyższości nad tradycyjnymICSI,jeśli chodzi o szanse na ciążę i urodzenie zdrowego dziecka.

Procedura ICSI/IVF z wykorzystaniem nasienia dawcy nie podlega refundacji. Nie widzimy też wskazań do jej wykonania w Państwa przypadku. Macie Państwo szansę na własne potomstwo.

Embriolog nOvum

Powrót do forum