Czy nOvum ma embrioskop?

Witam, Czy Novum zamierza zakupić i stosować system do ciągłego monitorowania zarodków typu embryoscope? Podobno umieszczenie kamery/mikroskopu w inkubatorze może pomóc przy wyborze najlepszego zarodka poprzez ciągłe monitorowanie procesu rozwoju zarodka i bez wyjmowania zarodków z inkubatora.

Dziekuję za odpowiedź

nOvum dysponuje embrioskopem od listopada 2011 roku. Uzyskaliśmy już pierwsze ciąże z zarodków poddanych stałej obserwacji z użyciem takiego urządzenia.

W dniu transferu decyzję o wyborze zarodka, który ma zostać podany do macicy zazwyczaj podejmuje się na podstawie jego oceny morfologicznej dokonywanej tuż przed zabiegiem. Embrioskop umożliwia stałą obserwację zarodka od chwili dokonania zapłodnienia, przez wszystkie stadia jego rozwoju, aż do transferu bez konieczności wyjmowania embrionów z inkubatora i narażania ich na zmiany temperatury i pH. Pojedyncze zdjęcia monitorujące rozwój zarodków gromadzone są przez urządzenie co kilka minut, co pozwala na uzyskanie szczegółowego zapisu obejmującego cały okres hodowli zarodków, na podstawie którego do transferu wybierane są najlepiej rokujące embriony – prawidłowe morfologicznie i charakteryzujące się właściwym tempem podziałów komórkowych.

Zastosowanie embrioskopu ma sens wtedy, gdy podejmujemy decyzję o hodowli zarodków do stadium blastoscysty przez 5 dni.

Embriolog nOvum

 

 

Powrót do forum