Czym różnią się Lutinus, Luteina, Duphaston?

Czym różnią się Lutinus, Luteina, Duphaston? Czy te leki maja takie samo działanie, czy lutinus może zwiększyć powodzenie ciąży? jeszcze jedno pytanie: miałam 2 pełne procedury in vitro i 2 kriotransfery, pierwsze podejście zakończyło sie ciąża, ale serduszko nie biło i musiałam dostać tabletki poronne, u mnie wszystkie wyniki są w porządku, problemem są słabe nasienie męża, zarodki były super, ale ciąży nadal nie ma, czy w takim przypadku kwalifikujemy sie do rządowego programu in vitro?

Wszystkie wymienione przez Panią leki mają analogiczne działanie. 1 tabletka Duphastonu zawiera 10 mg dydrogesteronu (syntetyczny analog progesteronu), 1 tabletka Lutinusa – 100 mg substancji czynnej (naturalnyprogesteron). Chakravarty et al. w randomizowanym prospektywnym badaniu porównał działanie dydrogesteronu (składnika Duphastonu) i dopochwowego progesteronu, który znajduje się m. in. w Lutinusie („Oral dydrogesterone versus intravaginal micronised progesterone as luteal phase support in assisted reproductive technology (ART) cycles: results of a randomised study”. J Steroid Biochem Mol Biol. 2005 ; 97:416-20.). Z badania tego wyciągnął wniosek, że zarówno dydrogesteron, jak i mikronizowanyprogesterondopochwowy były skuteczne, jeśli chodzi o ilość ciąż.

Jeśli chodzi o kwalifikację do refundowanego zabiegu, informacje dotyczące warunków kwalifikacji i dyskwalifikacji z programu znajdują się na stronie: http://invitro.gov.pl/ktomoze

Embriolog nOvum

Powrót do forum