Dlaczego dotychczas nie udało się uzyskać ciąży?

Szukam informacji, które pomogą mi zrozumieć swoja sytuację i podjąć decyzje co dalej. Ponieważ z mężem staramy się o maleństwo od ok 8 lat. Od stycznia zrobiliśmy wszystkie badania hormony krwi, przeciwciała itd.. Męża wyniki bardzo dobre. Moje również tylko albo aż choruję na tarczycę.
16.01.2014 test po stosunku. Czas po odbyciu stosunku 7 godzin 30 minut (Plemniki ruchliwe (%)25, Plemniki nieruchliwe (%)75, Liczba plemników w polu widzenia 10)
05.02.2014 drożność jajowodów (wszystko ok- drożne)
12.03.2014 pierwsze i jak na razie ostatnie IUI (nie powiodło się)
02.06.2014 miałam zrobione histeroskopie (miałam 2 polip czy może one były powodem braku potomstwa?)
Bardzo proszę o poradę. Co może być przyczyną braku maleństwa? Tarczyca? (mam uregulowaną (wynik to 1) ale przyjmuję tabletki.
Czy może przyczyna leżała w polipach?

Na podstawie tych informacji nie można dokonać dokładnej analizy problemu. Ważne są również informacje, których Pani nie podała – wiek, wskaźnik BMI, poziom Anty–Mullerian Hormon (AMH), gdyż każdy z tych czynników może mieć oddziaływać na jakość komórek jajowych Dodatkowymi czynnikami, które mogą mieć wpływ na jakość gamet i zarodków i które należy przeanalizować, są ewentualne szkodliwe warunki życia i/ lub pracy, stosowanie używek (palenie papierosów przez któregokolwiek z partnerów znacząco zmniejsza szansę na ciążę!) lub stałe stosowanie niektórych leków.

Embriolog nOvum

Powrót do forum