Jaka jest procedura przygotowująca do kriotransferu na cyklu owulacyjnym i bezowulacyjnym?

Jaka jest procedura przygotowująca do kriotransferu na cyklu owulacyjnym ibezowulacyjnym? W którym dniu cyklu powinna odbyć się pierwsza wizyta i odkiedy należy zażywać leki. Czy pacjentka może sama zadecydować na jakimcyklu podejść do kriotransferu?

W cyklu owulacyjnym ustala się termin owulacji za pomocą testów owulacyjnych lub monitorując owulację za pomocą seryjnych badań aparatem USG. Nie podaje się dodatkowych leków. W cyklu bezowulacyjnym podaje się preparaty estrogenów, dzięki którym przygotowywana jest tylko śluzówka macicy bez wystąpienia owulacji. W takim wypadku leki podtrzymujące ewentualną ciążę (estrogeny i progesteron) trzeba brać do 70. dnia jej trwania ze względu na brak ciałka żółtego, które w naturalnym cyklu wydziela te hormony i podtrzymuje ciążę. Ogólna zasada jest taka, że jeśli pacjentka ma cykle owulacyjne jest przygotowywana w cyklu naturalnym, jeśli ma kłopoty z owulacją - w cyklu bezowulacyjnym. Czasem uwzględnia się życzenie pacjentki lub dodatkowe wskazania pozamedyczne (np. konieczność programowania terminu transferu ze względu na wyjazd pacjentki czy obowiązki zawodowe).

Embriolog nOvum

Powrót do forum
Używamy ciasteczek

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.