Mutacja w genie SCARB1, niepowodzenie ET, co dalej?

Ponownie proszę o podpowiedź w temacie Mutacja genu SCARB1. Kolejna próba zakończona niepowodzeniem. Transfer tym razem był pierwszy raz ze świeżym zarodkiem. Pierwsza próba z Programu Ministerstwa. Został nam jeden zarodek zamrożony w 5 dobie, czy jest sens wracać po niego w niedalekim czasie, czy próbować szukać pomocy gdzieś u specjalistów?

Proszę nie tracić nadziei i jeśli czują się Państwo na siłach, spróbować podejść do kolejnego zabiegu – możliwe, że pomimo mało pomyślnych prognoz (tym bardziej, że wciąż nie potwierdzonych na większej grupie kobiet dotkniętych mutacją w genie SCARB1!) uda się uzyskać ciążę. Zachęcamy Panią do śledzenia informacji publikowanych na stronie internetowej John Hopkins University School of Medicine dotyczących badań nad mutacją w genie SCARB1:

http://www.hopkinsdiabetes.org/scarb1.html– być może wkrótce pojawią się tam istotne dla Pani informacje. Testy te i ich interpretacja to nowość w diagnostyce niepłodności, jeszcze niepotwierdzona. W związku z tym leczenie może być jak na razie tylko eksperymentalne. Bada się leki obniżające poziom cholesterolu, takie jakie stosuje się przy zagrożeniu miażdżycą. Należy przedyskutować ich stosowanie z lekarzem prowadzącym.

Embriolog nOvum

Powrót do forum