Oczekiwanie na wynik hist-patu. Czy jeżeli znajdą w nim choć kilka plemników, to czy zostaną one zamrożone i będziemy mogli startować z ICSI?

Mój mąż miał biopsję igłową i w badaniu doraźnym nic nie znaleziono. Doktor kazał czekać 3 tygodnie na wynik badań histopatologicznego. Jeżeli znajdą w nim choć kilka plemników, to czy zostaną one zamrożone i będziemy mogli startować z ICSI? Czy jeżeli w badaniu doraźnym nic nie znaleziono, to szanse są stracone?

W Novum w dniu biopsji jąder pobrany materiał jest doraźnie oceniany pod mikroskopem przez embriologów w Laboratorium embriologicznym pod kątem obecności plemników. Niezależnie od wyników oceny pobranego materiału, pozyskany materiał jest kriokonserwowany (a następnie przechowywany w parach ciekłego azotu na potrzeby procedury zapłodnienia pozaustrojowego metodą ICSI); dodatkowo część pobranego materiału jest zabezpieczana i przesyłana do badania histopatologicznego. Uzyskanie pozytywnego wyniku badania histopatologicznego (potwierdzenie zachowania procesu spermatogenezy) nie daje jednak stuprocentowej gwarancji odnalezienia w kriokonserwowanym materiale plemników zdolnych do zapłodnienia komórek jajowych; bez wątpienia wynik histopatologiczny jest jednak użyteczny do szacowania szans na ich odnalezienie.

Embriolog nOvum

Powrót do forum