Torbiel w jajniku a przygtowanie do kriotransferu

Miałam mieć kriotransfer, lecz lekarz powiedział po wykonaniu badania USG, że mam w jajniku torbiel, która zrobiła się z pęcherzyka. Co to znaczy? Co teraz, na jak długo muszę odłożyć podejście do kolejnego transferu?

Torbiel, która utworzyła się w Pani jajniku jest prawdopodobnie przetrwałym pęcherzykiem Graffa, który w odpowiednim momencie w cyklu nie pękł i nie uwolnił komórki jajowej. Torbiele takie znikają samoistnie w ciągu 1-3 cykli, często w czasie najbliższej miesiączki. Dlatego tuż po jej wystąpieniu należy zrobić badanie USG, w trakcie którego lekarz stwierdzi czy torbiel zniknęła. Jeśli tak się stanie, tym samym rozpocznie się nowy cykl, a z nim szansa na prawidłową owulację i możliwość wykonania kriotransferu.

W nowym cyklu lekarz być może zaleci Pani przyjęcie leku wywołującego owulację lub przygotuje Panią do kriotransferu, podając hormony naśladujące naturalny cykl, pozwalając przygotować śluzówkę macicy w tzw. cyklu bezowulacyjnym. Monitorowanie cykluza pomocą badania USG pozwoli określić dzień owulacji lub dzień optymalnego przygotowania śluzówki macicy do transferu i zsynchronizować z nim termin rozmrożenia Pani zarodków.

Embriolog nOvum

Powrót do forum