W jakim celu lekarz zlecił mi przyjmowanie estradiolu?

Mam prawie 35 lat. W 2009 - IUI - stymulacja Merionalem - 2 pęcherzyki - ciąża zakończona porodem. W 2010 - IUI - stymulacja Merionalem - 2 pęcherzyki - brak ciąży. W 2012 - IUI - stymulacja Merionalem - 4 pęcherzyki - brak ciąży. W 2012 - INV - długi protokół, stymulacja Merionalem i Fostimonem - 19 pęcherzyków, 17 pełnowartościowych oocytów, 9 oddanych (biorczyni w styczniu tego roku urodziła zdrowe dziecko), 2 zapłodnione klasycznie, podane w 3. dobie, oocytów 6 zamrożonych. Hormony OK, Hashimoto pod opieką endokrynologa (Euthyroks 175). Bardzo słaba jakość nasienia. W 22dc USG wykazało brak śladów owulacji oraz liczne małe pęcherzyki. Lekarz sugeruje cechy PCO i w związku z powyższym nie decyduje się na indukcję owulacji. Każe czekać na naturalny cykl i jeśli coś urośnie, to około 10dc włączy wspomaganie. Mam przyjmować od 2dc Progynovę 3x1. Jaki jest sens takiego postępowania? Po co lek, który jest stosowany w HTZ? Przyznam, że nie rozumiem tego wszystkiego. Leczę się 4 lata i teraz nagle taka wiadomość. Będę wdzięczna za opinię.

Jeśli szykuje się Pani do zapłodnienia zamrożonych oocytów, a nie ma cech własnej owulacji, podanie estradiolu pozwoli prawidłowo przygotować śluzówkę macicy do przyjęcia embrionów pomimo braku owulacji. W dniu, w którym lekarz uzna, że szerokość śluzówki macicy jest wystarczająca, ustali termin rozmrożenia i zapłodnienia oocytów i włączy preparat progesteronu w tym lub następnym dniu.

Estradiol jest stosowany jak widać nie tylko w HTZ. To naturalny estrogen, który jest niezbędny kobiecie w różnych okresach jej życia, także w trakcie przygotowań do ciąży i jej podtrzymania.

Embriolog nOvum po konsultacji z lekarzem nOvum

Powrót do forum