Wysiłek fizyczny w trakcie przygotowań do in vitro. Telefoniczne konsultacje lekarskie

Witam serdecznie! Jestem zakwalifikowana do programu in vitro w Anglii. Moim problemem jest to, że mój angielski nie jest jeszcze wystarczająco dobry, aby swobodnie się nim posługiwać, dlatego proszę o pomoc. Mój lekarz powiedział mi, że podczas stymulacji hormonalnej nie mogę korzystać z klubu fitness i raczej ruch jest nie wzkazany. Czy to prawda? Przecież ruch jeszcze nikomu nie zaszkodził. Za odpowiedź serdecznie dziękuję. I jeszcze jedno: czy istnieje możliwość konsultacji telefonicznych z lekarzem Waszej kliniki?

Pacjentki poddawane stymulacji hormonalnej przed zabiegiem zapłodnienia pozaustrojowego powinny unikać między innymi zajęć w klubach fitness, ponieważ istnieje ryzyko, że w trakcie nadmiernego wysiłku fizycznego mogłoby dojść do przedwczesnego pęknięcia pęcherzyków i uwolnienia komórek jajowych, a także do powikłań związanych ze znacznym powiększeniem się objętości jajników.

Konsultacje telefoniczne z lekarzami pracującymi w nOvum mogą odbywać jedynie pacjenci naszej przychodni, natomiast wiele wątpliwości wszyscy zainteresowani mogą rozwiać w trakcie mailowej wymiany korespondencji z konsultantem nOvum.

Embriolog nOvum

Powrót do forum