Przejdź do treści
Klinika leczenia niepłodności nOvum

O nas

Historie Pacjentów

Baza wiedzy

Wkrótce

Kalkulator szans na zajście w ciążę

Kalkulator wieku ciążowego na podstawie transferu

Kalkulator beta-hCG

Kalkulator konwersji progesteronu

nOvum Care

07 października 2020

Czy mimo braku miesiączek mam owulację?

Pytanie

Czy mogę zajść w ciążę, jeśli nie mam miesiączek (pierwotny brak miesiączki), ale na usg widać często pęcherzyki jajnikowe. Na ostatnim usg był na jajniku jeden pęcherzyk 14mm. Czy to oznacza, że mimo braku miesiączek, mam owulację?

Ania

Odpowiedź

 

To zależy od tego jaka jest przyczyna pierwotnego braku miesiączki. Jeśli jest to niedoczynność podwzgórza i przysadki, a macica i pochwa nie wykazują nieprawidłowości, to aby doprowadzić do owulacji i ciąży zazwyczaj jest konieczne podawanie odpowiednich leków hormonalnych,  tzw. gonadotropin w zastrzykach. Przed podjęciem wspomnianego leczenia niepłodności należy wykluczyć wady macicy i pochwy oraz inne zaburzenia hormonalne.

Embriolog nOvum

Powrót do forum embriologiczne