Czy jest możliwość wykonania powtórnej biopsji w dniu punkcji jajników, jeżeli w rozmrożonym materiale będzie za mało żywych plemników?

Mąż ma azoospermię, w trakcie biopsji przezskórnej jednopunktowej stwierdzono pojedyncze plemniki co kilka pól widzenia w obydwu jądrach, w najądrzach plemników nie stwierdzono. Po 2 tygodniach odebraliśmy wyniki histopatologi -tam w preparatach plemników nie stwierdzono. Oczywiście tkankę po biopsji zamrożono do ICSI. Pan dr stwierdził, że może być tak , że po rozmrożeniu będzie za mało żywych plemników. jakie jest dalsze postepowanie w Państwa klinice? Czy jest możliwość wykonania powtórnej biopsji w dniu punkcji jajników, jeżeli w rozmrożonym materiale będzie za mało żywych plemników? Rozumiem, że nadal kwalifikujemy się do refundacji MZ? Wtedy potrzebne nam najwyżej 6 plemników, nie ukrywam, że mąż jest skłonny poddać się powtórnej biopsji ale nie m-TESE. Poza tym w naszym wypadku istotny jest też czas, ja mam 35 lat, mąż jest po 40.

W sytuacji, gdy okaże się, że w zamrożonym materiale nie uda się znaleźć w ogóle plemników bądź ich ilość będzie niewystarczająca do przeprowadzenia procedury ICSI, wówczas istnieje możliwość wykonania po raz kolejny biopsji jąder w dniu punkcji jajników. Jeśli wtedy nie zostaną znalezione plemniki, wówczas nie będziecie Państwo mogli być nadal zakwalifikowani do programu refundacji MZ.

Embriolog nOvum

Powrót do forum