Czy jest sens robić dalsze inseminacje, czy lepiej zdecydować się w tym momencie na ICSI?

Mamy z mężem po 27 lat. Ja stwierdzone PCO, jestem po laparoskopii i histeroskopii, wszystko jest ok. Problem jest z nasieniem Męża. Wszystkie parametry spermiogramem są dobry tylko morfologia fatalna. 100% plemników z defektem główki. 0% plemników o prawidłowej budowie. Mąż nie pije, nie pali, uprawia sport. Mieliśmy już 3 inseminacje, na cyklu naturalnym i stymulowanym. Czy przy takim dużym defekcie u Męża jest sens robić dalsze inseminacje, czy lepiej zdecydować się w tym momencie na ICSI?

Skuteczność zapłodnienia metodąin vitrojest ok. 4 – 5 razy wyższa niż inseminacji. W nOvum zalecamy rozpoczęcie przygotowań do IVF po 2 – 3 nieudanych inseminacjach. W Państwa przypadku jest to szczególnie uzasadnione, ponieważ podczas ICSI lub IMSI (ICSI, w którym plemniki do zapłodnienia wybiera się pod mikroskopem pod bardzo dużym powiększeniem, ok. 1000 razy optycznym, 6000 cyfrowym) można wybrać plemniki najbardziej zbliżone do prawidłowych.

Embriolog nOvum

Powrót do forum
Używamy ciasteczek

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.