Czy można przyjąć szczepionkę na COVID-19 w trakcie leczenia IVF?

Czy można przyjąć dawkę przypominającą szczepionki na covid-19 w trakcie leczenia IVF (rozpoczęliśmy etap stymulacji)? Jeśli to nie najlepszy moment to kiedy najlepiej to zrobić? Pytam głównie w imieniu partnerki, ale też swoim, zastanawiając się, czy podwyższona temperatura po szczepieniu może wpłynąć na jakość nasienia. Czy są nowe wytyczne? Znalazłem podobne pytanie na forum, ale z 2021 roku.

Proszę o zapoznanie się ze stanowiskiem Ministerstwa Zdrowia. Zgodnie z nim przypominające szczepienie na covid jest zalecane osobom szczególnie narażonym na ciężki przebieg choroby (osoby po 60 r.ż. i z przewlekłymi chorobami). Szczepionka przeciwko Covid-19 chroni przed ciężkim przebiegiem, a obecnie dominujące w Polsce warianty nie dają ciężkiego przebiegu infekcji.

https://szczepienia.pzh.gov.pl/komunikat-ministra-zdrowia-w-sprawie-realizacji-szczepien-przeciw-covid-19-w-sezonie-2023-2024/

W obecnej Państwa sytuacji najlepiej chronić się przed dużymi skupiskami ludzi, nosić maski FFP3 oraz przyjmować profilaktyczne dawki witaminy D3.

Embriolog nOvum

Powrót do forum