Jak postępuje się przy LUF? Jaki jest koszt stymulacji do IVF?

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda leczenie (w nOvum) przy syndromie LUF, gdy badania hormonalne (estriadol, FSH, LH, prolaktyna) są w normie. Jakie mogą być przyczyny? Dodam, że mam znaczną niedowagę, uwarunkowaną genetycznie, opanowane Hashimoto, progesteron w 21 d.c. jak u kobiety w pierwszych miesiącach ciąży (ok. 19), cykle regularne, nadżerkę. Jaki jest koszt stymulacji w nOvum?

Postępowaniem medycznym u pacjentek cierpiących z powodu zespołu luteinizacji niepękniętego pęcherzyka (ang. LUF syndrome) jest próba podania leku wspomagającego pęknięcie niepękającego pęcherzyka, czyli preparatu gonadotropiny kosmówkowej (HCG) w formie iniekcji podskórnej lub domięśniowej, ale zazwyczaj w tym zespole nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Koszt monitorowania cyklu w celu ustalenia terminu podania zastrzyku w nOvum wynosi o.. 420 zł (koszt wizyty wstępnej oraz trzech wizyt monitorujących cykl). Dodatkowym kosztem mogą być badania, które zleci lekarz po wizycie i przeprowadzeniu dokładnego wywiadu oraz koszt podanego leku poniesiony w aptece. W przypadku nieskuteczności takiego postępowania jedynym leczeniem jest zapłodnienie pozaustrojowe.

Koszty w nOvum:

Koszt zabiegu IVF (tradycyjne zapłodnienie metodą in vitro – plemniki same zapładniają pobrane komórki jajowe): 6000 zł; ICSI (pojedyncze plemniki są wstrzykiwane do wnętrza pobranych komórek jajowych): 6900 zł. Dodatkowym kosztem jest mrożenie zarodków, jeśli jest ich więcej niż można jednorazowo podać do macicy: 650 zł. Koszt leków (ponoszony nie w nOvum, lecz aptece) wynosi kilka tysięcy złotych i jest zależny od indywidualnej reakcji organizmu na stymulację. W podsumowaniu kosztów należy wziąć pod uwagę koszt obowiązkowych badań do in vitro, których część może już Pani mieć zrobione, co ustalić można dopiero po wstępnej wizycie lekarskiej.

Embriolog nOvum

Powrót do forum