Nie mogę być stymulowana z uwagi na stan przysadki, czy mam szansę na ciążę po IVF-ie?

Chciałabym się zapytać, czy jest taka metoda, która pozwala na uzyskanie komórek jajowych, ale bez stymulacji, w sytuacji, gdy: jajniki są zdrowe, wynik AMH 3,3, ogólny stan zdrowia jest dobry, a jajniki same, bez farmakologii, nie produkują pęcherzyków, a pacjentka nie może być poddana stymulacji ze względu na stan przysadki?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należałoby znać więcej szczegółów, szczególnie jeśli chodzi o ”stan przysadki” przy ogólnym dobrym stanie zdrowia. Jeśli jakakolwiek stymulacja jest przeciwwskazana, można spróbować pobrać niedojrzałe komórki z drobnych niestymulowanych pęcherzyków i dojrzewać je w laboratorium (in vitro maturation - IVM). Warunkiem jest jednak obecność tych drobnych pęcherzyków w jajnikach. O tym czy są możliwe inne sposoby, należałoby porozmawiać na wizycie lekarskiej, na której lekarz pozna więcej szczegółów dotyczących Pani stanu zdrowia.

Embriolog nOvum

Powrót do forum
Używamy ciasteczek

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.