Przejdź do treści
Klinika leczenia niepłodności nOvum

O nas

Historie Pacjentów

Baza wiedzy

Wkrótce

Kalkulator szans na zajście w ciążę

Kalkulator wieku ciążowego na podstawie transferu

Kalkulator beta-hCG

Kalkulator konwersji progesteronu

nOvum Care

21 stycznia 2015

Plamienia po transferze. Co to mogło oznaczać?

Pytanie

Plamienia po transferze. We wtorek 13.01.2015 miałam kriotransfer dwóch blastocyst BB. Dwa dni po, czyli w czwartek wieczorem pojawiła się na bieliźnie krew. Było to tylko jednorazowe od tamtej pory nic się nie dzieje. Co to mogło oznaczać? Wydaje mi się, że jest to za wcześnie na plamienia implantacyjne? Czy mogło coś się stać? 

Anna

Odpowiedź

Zarodki podane do macicy w stadium blastocysty zagnieżdżają się w śluzówce macicy na ogół w ciągu 1. – 2. dni po transferze, teoretycznie mogło to być więc tzw. plamienie implantacyjne,  jednak rozstrzygający jest poziom hormonu ciążowego we krwi. Po transferze blastocyst może Pani oznaczyć poziom hCG w 10. dniu po zabiegu. Trzymamy kciuki!

Embriolog nOvum

Powrót do forum embriologiczne