Przygotowania do krioET – czy miesiączka powinna być obfita, żeby śluzówka się dobrze złuszczyła, czy wystarczy, że endometrium jest 10?

Chcę podejść do transferu mrożonych zarodków i czy miesiączka powinna być obfita, żeby śluzówka się dobrze złuszczyła, czy wystarczy, że endometrium jest 10? Mam słabą miesiączkę i boję się, że obfitość miesiączki ma znaczenie.

Grubość endometrium zależy od dnia cyklu. Na początku jest cienkie i stopniowo poszerza się do połowy cyklu. Za graniczną wartość, przy której jest szansa na ciążę uważa się 7 mm w czasie okołoowulacyjnym, czyli w połowie cyklu. Za prawidłową grubość śluzówki macicy w fazie około i poowulacyjnej (lutealnej) cyklu uznaje się wartości pomiędzy 9 a 15 mm. W przypadku wyjątkowo skąpej miesiączki należy wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ciążę. Jeśli test będzie ujemny, tuż po miesiączce należy udać się na wizytę lekarską i wykonać badanie ultrasonograficzne narządu rodnego, aby ustalić czy nie ma przeciwskazań do przystąpienia do kriotransferu. Lekarz po zbadaniu Pani będzie miał najlepszą wiedzę czy cykl ten jest właściwy, aby wykonać kriotransfer.

Embriolog nOvum

Powrót do forum