Dietetyk

Dietetyk w Klinice nOvum

Dietetyka to nauka medyczna o żywieniu człowieka. Dostarcza informacji niezbędnych do opracowania zasad zdrowego odżywiania, które w połączeniu z właściwym stylem życia są najskuteczniejszą metodą zapobiegania chorobom cywilizacyjnym.
Specjalista, który zajmuje się żywieniem i układaniem diety to dietetyk. Pomaga on również Parom, które starają się o dziecko, układając propłodnościowe menu.

Dieta, a płodność

To, co jemy oddziałuje na funkcjonowanie całego organizmu, w tym na układ rozrodczy człowieka. Składniki odżywcze dostarczane wraz z posiłkami są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania m.in. hormonów płciowych.
Jadłospis przyszłych rodziców powinien się opierać o produkty bogate w witaminy, mikroelementy i składniki odżywcze. Odpowiednio skomponowany jadłospis ma również ogromne znaczenie we wspomaganiu leczenia chorób, np. PCOS i endometriozy u kobiet. Jeśli chodzi o mężczyzn, czasami zmiana menu i stylu życia wystarczy, aby poprawić parametry nasienia.

Wizyta u dietetyka – dla kogo wskazana?

Wizyta u dietetyka zalecana jest zarówno Parom, które dopiero przygotowują się do poczęcia dziecka, jak i tym, którzy mierzą się z niepłodnością.
Spotkanie z dietetykiem jest szczególnie wskazane dla osób z nieprawidłową masą ciała. Zarówno niedowaga, jak i nadwaga i otyłość mogą przyczynić się do problemów z płodnością. Ekspert z zakresu żywienia może pomóc również kobietom chorującym na endometriozę i zespół policystycznych jajników oraz mężczyznom z obniżonymi parametrami nasienia.

Pierwsza wizyta u dietetyka – jak wygląda?

Podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadza z pacjentem wywiad na temat nawyków i preferencji żywieniowych. Pyta również o choroby przewlekłe, przyjmowane leki, tryb życia i samopoczucie. Następnie przeprowadza pomiary ciała i wylicza BMI.
Na podstawie zebranego wywiadu i wykonanych badań dietetyk może sporządzić dla Pacjenta spersonalizowany 14-dniowy plan żywieniowy wraz z przepisami.

Dietetyk w nOvum

W Klinice nOvum pacjenci mają możliwość skorzystania z porady dietetyka specjalizującego się w diecie płodności. Nasza ekspertka – mgr Karolina Kubiak – w fachowy i profesjonalny sposób doradza, jak za pomocą diety zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie.
Chcesz umówić się na wizytę? Zapytaj o szczegóły pod nr telefonu: (+48) 22 566 80 00.
Oferta jest skierowana zarówno do Pacjentów nOvum, jak i osób z zewnątrz.